Opublikowano:: pon, Wrz 28th, 2015

Odpowiednia torba na weekendowy wypad

Wygodna torba podróżna to bardzo ważny element wyposażenia. Mamy na myśli podręczną, niezbyt obszerną, funkcjonalną torbę „do ręki”, która poradzi sobie w każdych warunkach. To torba, którą wrzucisz na tylne siedzenie auta, do podręcznego schowka w samolocie oraz wygodnie przewieziesz ją w tramwaju czy pociągu.

Podręczna torba będzie zatem znakomitą alternatywną dla walizki, którą to nie zawsze mamy ochotę zabierać ze sobą w podróż.

Co zatem powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając partnerkę w podróży? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

weekendowa-torba-skorzana-meska-slow-trip-38202005d-f939dd55

Lekkość

Podróżna torba nie może być ciężka, ponieważ wzbogacisz ją jeszcze o ubrania, kosmetyki, książki i drobiazgi. Sam materiał, z którego jest wykonana, powinien być lekki i elastyczny. Oczywiście ponadczasowa będzie skóra, która zapewnia komfort użytkowania i trwałość. Skórzane rączki podróżnej torby na pewno się nie oberwą. Torbę z tego materiału będzie też można odnowić, kiedy po kilku sezonach utraci swoją świetność.

Pojemność

To podstawowy wyznacznik podróżnej torby. Musisz w niej zmieścić potrzebne w podróży akcesoria. Powinna mieć zatem, przynajmniej jedną, dużą komorę. Przydadzą się również dodatkowe, wewnętrzne i zewnętrzne, kieszenie – schowasz w nich karty kredytowe, gotówkę, mapę, notatnik czy kosmetyczkę.

Fason

Tu wybieraj klasyczne rozwiązania. Im mniej szałowych innowacji, tym lepiej. Torba podróżna musi być wygodna – dlatego ilość cekinów, sznureczków czy zamków jest zdecydowanie drugorzędna. Nie eksperymentuj też z kolorami – jaskrawa, wężowa czerwień znudzi się po jednym sezonie. Dlatego wybieraj klasyczne, pasujące do każdej stylizacji i sytuacji barwy.

Unisex

To ważne, aby wybrać możliwe najbardziej uniwersalny model torby. Kieruj się zasadą – czy twój mąż/żona mógłby również zabrać tę torbę w podróż? Pasujący zarówno do kobiety, jak i mężczyzny fason będzie najlepszym rozwiązaniem. Inwestujesz raz – a korzysta więcej niż jedna osoba.

Wybór weekendowej torby warto uzależnić od jej wielkości i parametrów. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na materiał wykonania, możliwość regulacji paska do przenoszenia. Ważny jest również fason oraz kolor.  Podróżna torba powinna być dopasowana do charakteru i stroju podróżującego. Jeżeli często udajesz się w biznesowe, oficjalne delegacje koniecznie weź to pod uwagę podczas wybierania modelu. Jeżeli interesuje cię torba do weekendowych zadań specjalnych kieruj się przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością.

Pozdrawiamy, Zespół ZWS Baron