Opublikowano:: czw, Sty 14th, 2016

Niepokojące objawy po wszczepieniu implantów

Żyjemy w czasach, w których nasz wygląd bardzo często decyduje o naszym sukcesie. Implanty stomatologiczne to innowacyjny i doskonały sposób na piękny i olśniewający uśmiech. Po ich zrobieniu mamy spokój do końca życia, bowiem są one wieczne. Kluczowe dla odpowiedniego przyjęcia się implantu jest pierwszych kilku tygodni. W tym okresie należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Z czasem implant coraz bardziej integruje się z kością i ryzyko niepożądanych objawów maleje. Jednak co w sytuacji gdy do nich dojdzie? Co powinno zwrócić naszą uwagę?

medens-6Leczenie implantami stomatologicznymi jest dokładnie zaplanowane i nie wiąże się z wysokim ryzykiem ewentualnych powikłań czy skutków ubocznych. Całość leczenia jest zaplanowana zwykle na około pół roku. Jeżeli po upływie tego czasu pojawią się jakiekolwiek komplikacja, jest to znak, że doszło do nieprawidłowości w trakcie leczenia, złej kwalifikacji do zabiegu lub błędów popełnionych przez pacjenta. Są one związane z nieuważnym słuchaniem zaleceń lekarza, ich lekceważeniem lub całkowitym ignorowaniem.

Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której leczenia podjął się pozbawiony kompetencji stomatolog lub pacjent nie chce podjąć właściwej współpracy, trzeba liczyć się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Pacjenci po wszczepieniu implantu często zgłaszają dolegliwości takie jak: ból, opuchlizna twarzy, uczucie obcego ciała w jamie ustnej oraz zasinienie w rejonie operowanym. Są to częste objawy, dlatego nie powinny budzić niepokoju. Jeżeli okazują się mocno dokuczliwe, likwiduje się je poprzez środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Z drugiej jednak strony możemy mieć do czynienia z objawami, które powinny zaniepokoić pacjenta z wszczepionym implantem. Należą do nich: intensywny i promieniujący ból głowy, który nie ustępuje mimo zastosowanych leków, wysoka temperatura, wyraźne odrętwienie w obrębie operowanego rejonu, krwawienie z miejsca wszczepienia, dotkliwy ból zęba, problemy z przełykaniem, ból gardła, miejscowy obrzęk lub wysięk ropy.

Aby te problemy trzymały się od nas z daleka, nie zapominajmy o regularnym czyszczeniu i kontroli u zaufanego stomatologa. Higiena wygląda tak samo jak w przypadku naturalnych zębów. Należy myć szczoteczką, korzystać z płynów do płukania oraz nici dentystycznych. Wskazane są też regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Podsumowując warto zauważyć, że końcowy efekt leczenia implantami jest zależny od współpracy między pacjentem i lekarzem. Brak stosowania się do wytycznych i zaniedbywanie zasad higieny bez wątpienia przyczyni się do problemów w leczeniu.

Pozdrawiamy, Medens.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.