Opublikowano:: pt, Sty 22nd, 2016

Niedrogi inteligentny dom

Mimo że coraz więcej osób decyduje się na założenie inteligentnych systemów w swoich domach, to wciąż wielu osobom wydaje się, że jest to rozwiązanie nie do końca potrzebne, a jednocześnie drogie. Czy rzeczywiście tak jest? Jest to mit, który warto rozwiać. Technologia rozwija się bardzo szybko, a inteligentne instalacje przestały być już luksusem zarezerwowanym tylko dla najbogatszych. Śledzenie na bieżąco zmian, jakie następują, pozwala dostrzec, jak ta branża szybko się rozwija.

Toronto ResidencePowstaje coraz więcej firm zajmujących się produkcją systemów sterowania domem. Ich duża liczba sprawia, że konkurencja polega nie tylko na atrakcyjności oferty, ale też na coraz korzystniejszych cenach. Jest to gałąź gospodarki, która pod tym względem nie różni się niczym od innych. Wysoka podaż prowadzi do coraz niższych cen, a zatem konsument zyskuje na tym najbardziej. Taka sytuacja prowadzi wręcz do tego, że coraz częściej mówi się o oszczędnościach związanych z korzystaniem z inteligentnych systemów. Usprawnienie działania oświetlenia, podlewania ogrodu, włączania i wyłączania ogrzewania czy wszelkiego rodzaju sprzętów znajdujących się w domu, powoduje znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Światło włącza się wtedy, gdy zostanie wykryty ruch i wyłącza automatycznie, jeśli nikogo nie m w pokoju. Jeżeli zaś nikogo nie ma w całym domu, wyłączeniu ulegają wszystkie urządzenia. W ten sposób możemy mieć pewność, że nie zostawimy włączonego światła czy telewizora w jednym z pokoi. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku ogrzewania. Możemy ustawić je tak, by temperatura obniżała się w nocy i wzrastała rano. Lub ogrzewanie zaczynało się jak jesteśmy w domu, czyli np. tylko między 19:00 a 22:00.

Przekonanie o wysokich cenach to pozostałość z minionych już czasów, gdy ceny naprawdę nie należały do najniższych. Wówczas trudno było mówić o oszczędnościach związanych z eksploatacją. Obecnie sytuacja uległa wyraźnej zmianie. Wiele firm wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, stworzyło system automatyki, które można instalować systematycznie rozkładając to w czasie, czyli na przykład KNX. Najlepszym czasem na zainstalowanie choćby podstaw systemu jest budowa domu lub jego remont. Następnie można doinstalować kolejne funkcje w zależności od zasobów finansowych czy potrzeb.

Każdy ma nieco inne potrzeby, dla jednego ważne będą systemy zabezpieczeń związane z monitoringiem czy roletami, a dla kogoś innego część rozrywkowa – czyli kino domowe z dobrym dźwiękiem. Nie trzeba przecież brać wszystkiego od razu, a jedynie wybrać poszczególne elementy, prawie tak jak wybiera się ulubione czekoladki z bombonierki. Dla każdego coś miłego i w dobrej cenie. To w końcu świetna inwestycja na przyszłość.

Pozdrawiamy, Vigaldo.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.