Opublikowano:: czw, Lis 5th, 2015

Naturalne antybiotyki, poznaj ich moc!

Kolejki a aptekach i przychodniach są coraz dłuższe, a zatem sezon na przeziębienie można uznać za oficjalnie otwarty. Wielu z nas wyląduje na zwolnieniach, a uczniowie zrobią sobie przerwę od szkoły. Kiedy domowe apteczki wypełnione lekarstwami zawodzą, warto poznać moc działania naturalnych antybiotyków, uzbroić się i stanąć do uczciwe walki z wirusami!

Często myślimy, że kolejne połykane tabletki pomogą nam w walce z chorobą. Zażywając dużo  środków przeciwbólowych narażamy się na wystąpienie skutków ubocznych, ale przede wszystkim nasz organizm przestanie na nie reagować. Oczywiście są sytuacje, kiedy wizyta u lekarza, a następnie w aptece jest niezbędna. Ale pamiętajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zmienili nieco nawyki żywieniowe i postawili na tabletki prosto z natury!

Garlic_Press_and_Garlic

Antybiotyki naturalne

Czosnek

To król naturalnych antybiotyków. Powinien być stałym bywalcem naszej kuchni – wiele potraw bez czosnku po prostu traci smak! Czosnek działa bakteriobójczo – niszczy paciorkowce, gronkowce. Zalecany jest przy zapalaniu zatok, bólach gardła, grypie, zaburzeniach jelitowych, nadciśnieniu, a nawet impotencji. Dobrze jest włączyć czosnek do codziennej diety; obniży poziom krwi, złego cholesterolu, ochroni przed nowotworem. Aby w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości czosnku, należy spożywać go na surowo – zmiażdżony lub posiekany uwolni swoje wszystkie najwspanialsze właściwości.

Tymianek

Olejek z tymianku ma wiele wspaniałych właściwości. Działa przeciwpasożytniczo, przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo. Sprawdzi się również w walce z kaszlem, ponieważ wspomaga proces wykrztuszania. Pamiętajmy jednak, że olejek może podrażnić błony śluzowe, dlatego nie powinny używać go kobiety w ciąży.

Bazylia

Olejek z bazylii również działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Co ciekawe, kompresy na bazie bazylii pomagają podczas migreny.

Sosna

Olejek z sosny przyda się podczas leczenia kaszlu, zapalenia krtani i zaplenia z oskrzeli. Niektórzy stosują również kąpiel z suszonym igliwiem, co poprawia krążenie krwi.

Cebula

Sok z cebuli zniszczy bakterie odpowiedzialne za infekcje skóry, przyspieszy leczenie ran, a także pomoże w walce z zapaleniem oskrzeli. Nasze babcie przygotowywały syrop z cebuli, a my powinniśmy iść ich śladem. Cebulę kroimy w plastry, dodajemy miód i sok z cytryny. Odstawiamy na dobę w ciepłe miejsce, od czasu do czasu mieszamy. Naturalny syrop z cebuli gotowy! Lekarze podkreślają, że cebula zapobiega miażdżycy, obniża ciśnienie krwi oraz poziom cukry we krwi u diabetyków. Czy coś jeszcze trzeba dodawać?

Pozdrawiamy, Apteko.pl