Opublikowano:: nie, Mar 29th, 2015

Narty wiosną? Słońce i… mniejszy tłok

Nie ma w tym nic dziwnego, że narty kojarzą nam się głównie z zimową porą, jednak to nie znaczy, że wiosna stoi tylko pod znakiem letnich sportów. Są regiony, w których słońce idealnie może współgrać ze śniegiem, a jednych z nich jest niewątpliwie Tyrol.

Cóż może być piękniejszego od widoku gór pokrytych białym puchem, kiedy jeździmy na nartach w przyjemnych, wiosennych temperaturach. Dookoła zaczynają zakwitać premierowe wiosenne pąki kwiatowe, a my oddajemy się uciechom białego szaleństwa. Kolejnym plusem wypadu na narty o tej porze roku jest mniejszy tłok na stokach, szczególnie ważny dla osób, które dopiero uczą się narciarskiego rzemiosła i potrzebują więcej miejsca.

903969_582881661729482_481049757_oNie jest powiedziane, że tylko Święta Bożego Narodzenia można spędzić na nartach. Wielkanoc to idealny czas, żeby zaczerpnąć górskiego powietrza, szczególnie, kiedy wybierzemy się na najwyższy z 5 lodowcowych ośrodków narciarskich w Tyrolu. Mowa o Pitzalu, gdzie spotkamy się z idealnie przygotowanymi stokami, a także nowoczesnymi wyciągami. O pięknych widokach nie wspominając.  Nie ma możliwości, aby ktoś opuścił to malownicze miejsce niezadowolony. Poza atrakcjami dla narciarzy, snowboardziści również znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji. Specjalnie dla nich wybudowano cały park snowboardowy z halfipipe, quaterpipe czy high jumps.

To nie koniec sportowych atrakcji! Jeśli jesteście miłośnikami narciarstwa biegowego, to nie mogliście lepiej trafić. Na Pitzal dostępna jest aż siedmiokilometrowa trasa, położona na wysokości 2750 m. n.p.m., więc nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że widoki są niesamowite.

Jakby tego było mało, od niedawna można również skorzystać z Gondoli, która może nas zabrać do sympatrycznej kawiarni, gdzie odpoczniemy po narciarskich atrakcjach. Na terenie Pitzal polecamy korzystać z darmowych skibisów, które zabiorą nas na lodowiec. Ogromnym atutem tego magicznego miejsca jest fakt, że słońce tutaj nie skąpi nam promieni i wrócimy do kraju pięknie opaleni.
Jeśli wybieramy się do Austrii z naszymi pociechami, to dla nich przygotowane bezpłatne skipassy, a to wszystko dzięki promocji Bambini, która trwa przez cały sezon, a objęte są nią dzieci poniżej dziesiątego roku życia.

Osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły na nartach, nie muszą się obawiać, gdyż specjalnie dla nich (niezależnie od wieku) funkcjonuje szkoła narciarska – Club Alpin Pitzal, a ponadto najmłodsi oraz początkujący mogą korzystać z dywanowych wyciągów. Jeśli dzieci znudzą się stokiem, czekają na nie bogato wyposażone place zabaw oraz zjeżdżalnie.

Pozdrawiamy, Jafisport.pl.