Opublikowano:: wt, Kwi 21st, 2015

Nadmierne owłosienie. Wstydliwy problem

Nie ma na świecie kobiety, która nie marzyłaby o idealnie gładkim ciele, o które nie trzeba specjalnie zabiegać. Oczywiście nieliczne są przypadki, kiedy kobiece owłosienie jest tak delikatne, że niemalże niewidoczne. Takie owłosienie w większości przypadków jest jedynie cudownym snem. Praca nad pozbywaniem się wstydliwego problemu jest niezwykle trudna i żmudna. Oczywiście po nabraniu wprawy, zabiegi trwają kilkanaście minut i dają zadowalający efekt. Wystarczy przecież skorzystać z maszynek do golenia, kremów depilacyjnych, depilatorów, czy też wosku.

4396335258_2c95618997_zCo w przypadku, gdy u kobiety pojawia się problem nadmiernego owłosienia? Przede wszystkim należy skontaktować się ze specjalistą, który będzie w stanie rozwiązać ten problem. Hirsutyzm, bo tak fachowo nazywa się zjawisko nadmiernego owłosienia u kobiet, może wpędzić płeć piękną w kompleksy, a nawet depresję. Nadmierne owłosienie na twarzy, klatce piersiowej czy plecach, są objawami problemów hormonalnych, których przyczyny mogą być różne, od kłopotów z jajnikami przez niedoczynność tarczycy, po predyspozycje rodzinne.

Aby wyleczyć nadmierne owłosienie, niezbędna jest wizyta u specjalisty, który opracuje konkretną strategię walki z problemem. Przede wszystkim niezbędne jest zidentyfikowanie przyczyny takiego zachowania organizmu. Dopiero wtedy może nastąpić leczenie. Jeżeli powodem jest guz, wycięcie go powinno rozwiązać problem. Podobnie w przypadku problemów hormonalnych, rozpoczęcie lub zaprzestanie kuracji powinno pomóc.

PODGRZEWACZ-WOSKU-Z-BAZa-SONOBELLA-DELUXE-+-2-WOSKI,-PASKI-I-KOSMETYKI-zestaw-Podgrzewacz-wosku-1-31Pamiętajmy jednak, że po usunięciu przyczyny organizm nie wróci od razu do poprzedniego stanu. Kuracja lecząca przyczyny nie jest błyskawiczna. Z reguły trwa od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Co jednak, kiedy nie mamy wystarczająco dużo cierpliwości? W takiej sytuacji najczęściej polecane jest skorzystanie z gabinetów medycyny estetycznej lub kosmetycznych.

Samodzielne usuwanie nadmiernego owłosienia może być bardzo uciążliwe. Włosy bowiem odrastają w niezwykle szybkim tempie, zatem codzienne golenie całego ciała może zmęczyć nawet najwytrwalszą kobietę. Jeżeli gruby włos będziemy chcieli usunąć za pomocą maszynki, kremu czy wosku może doprowadzić to do dużych podrażnień skóry lub infekcji, co będzie wiązało się z dużym bólem i koniecznością zaprzestania działań na co najmniej kilka dni. W takiej sytuacji najbardziej efektywnym może okazać się laserowa depilacja owłosienia. Im ciemniejsze i grubsze włosy, tym lepszy będzie efekt.

Problem nadmiernego owłosienia wielu kobietom nie jest obcy. Jednak na wszystko znajdzie się sposób. Wystarczy odpowiednia diagnoza i już można brać się za działania, które doprowadzą nasz organizm do oczekiwanego stanu.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.