Opublikowano:: pon, Mar 25th, 2013
Biznes | Przez karra

Na czym polega wymiana walut online

Niektórzy internauci wciąż się ich boją, a inni są nimi zachwyceni. Wbrew pozorom wymiana pieniędzy w internetowych kantorach wcale nie jest skomplikowana i pomaga zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy.

– Żeby w ogóle myśleć o wymianie waluty w internecie, należy posiadać konto w banku – wyjaśnia właściciel internetowej porównywarki e-kantorów strefawalut.pl. – Przykładowo gdy chcemy wymienić euro na złotówki, musimy mieć konto walutowe dla euro oraz oczywiście konto złotówkowe. U nas dalsza procedura wygląda tak, że zaznaczamy w porównywarce czy chcemy kupić walutę, czy sprzedać, wpisujemy interesującą nas kwotę, rodzaj waluty, rodzaj banku i opcjonalnie możemy zaznaczyć „przelew z tego samego banku”, co pozwala oszczędzić na prowizji.

Po kliknięciu „Oblicz” wyskakują propozycje z internetowych kantorów. Znajdziemy tam nie tylko kurs, ale też m.in. jego datę, a nawet ocenę od użytkowników. Wybierając „szczegóły” znajdziemy pełne informacje na temat kantoru, jego kapitału zakładowego, wysokości minimalnej transakcji, opłat itd. Jeśli mamy wątpliwości, można przejrzeć komentarze klientów. W skrócie dzięki takiemu przeglądowi możemy wybrać najlepszą dla siebie internetową placówkę.

Po podjęciu decyzji wchodzimy na stronę wybranego przez nas kantoru online i dokonujemy rejestracji, która zwykle zajmuje góra kilka minut. Podobnie sama transakcja, którą można przeprowadzić przeważnie intuicyjnie. Wymiana waluty odbywa się poprzez przelew między rachunkami bankowymi a rachunkiem kantoru. Pieniądze dostajemy więc szybko na swoje konto zgodnie z aktualnym kursem.

– Kantory internetowe to rozwiązanie szybsze i wygodniejsze dla klientów. I wcale nie jest skomplikowane – przekonuje właściciel strony strefawalut,pl. – Wszystko wygląda podobnie jak w tradycyjnym kantorze, ale w przypadku tego internetowego nie musimy wychodzić z domu, targować się o kurs, szukać po mieście placówek, w których będzie on dla nas najlepszy i, co jest jedną z najważniejszych rzeczy, pieniądze mamy od razu na swoim koncie. Oszczędzamy czas, pieniądze i nerwy.

Wyświetlono 1 Komentarz
Wyraź swoją opinię
  1. tosia pisze:

    Bardzo dobry pomysł. Korzystam z kantorów internetowych, bo kursy walut są w nich dużo korzystniejsze niż w stacjonarnych. Ale większość moich znajomych nie ma pojęcia, na czym działalność takich kantorów poleca. Odsyłam ich wtedy do internetu, np. na stronę strefawalut, gdzie mogą znaleźć zestawienie aktualnych kursów, opis zasad funkcjonowania kantorów oraz opinie na ich temat

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.