Opublikowano:: pon, Cze 22nd, 2015

Monitoring to podstawa

Inwestując we własny sklep, firmę czy nawet budując dom, zależy nam na bezpieczeństwie. Można je osiągnąć na wiele sposobów, jednak najczęściej decydujemy się na instalację monitoringu. Dostęp do obrazu tego, co dzieje się w naszym obiekcie na bieżąco, nie tylko nas uspokoi, ale i przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. A jest to jedna z potrzeb, których zaspokojenie powinno być priorytetem każdego.

9891_0Najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z Monitoringu IP, który w ostatnim czasie jest coraz częściej wykorzystywany przy tworzeniu nowoczesnej telewizji przemysłowej. Wszystko za sprawą tego, że taki system nie tylko pozwala na monitorowanie całego terenu, otaczającego firmę czy dom, ale i wnętrza budynku, wszystkich wejść, ale nawet dalszego otoczenia posesji. A wszystko to w wysokiej jakości, o rozdzielczości HD. Taki system monitoringu jest przede wszystkim dość prosty w obsłudze, a przy tym niezawodny. Warto również zauważyć, że tak wysoka jakość rejestrowanego obrazu pozwala na niezwykle dokładną weryfikację obiektów uchwyconych w obiektywie kamery. Dzięki temu możliwe jest zweryfikowanie wielu szczegółów i przede wszystkim rozpoznanie ewentualnych sprawców.

Kamery IP umożliwiają przyłączenie ich do sieci internetowej, czy to za pomocą kabla, czy nawet poprzez sieć WI-FI. Wszystko zależy od zaawansowania urządzenia. Warto również zauważyć, że dzięki zastosowaniu technologii IP w zasadzie odległość pomiędzy poszczególnymi elementami systemu przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Praktycznie do każdego urządzenia, które wchodzi w skład naszej sieci monitoringu mamy dostęp z dowolnego miejsca, wystarczy jedynie skorzystać z usługi DDNS.

Jest kilka kwestii, które bezapelacyjnie przemawiają za wykorzystaniem tej technologii. Przede wszystkim, podgląd z monitoringu możliwy jest w praktycznie każdym miejscu na świecie, wystarczy jedynie dostęp do Internetu, który w dzisiejszych czasach dostępny jest w zasadzie wszędzie. Warto zauważyć, że do odbioru obrazu wcale nie jest potrzebny komputer, wystarczy jedynie smartfon lub tablet, dostęp do Internetu i już możemy na bieżąco monitorować, co dzieje się w naszym domu czy firmie.

Monitoring IP to niezwykle przydatne rozwiązanie, które pozwoli na doglądanie naszego dobytku o każdej porze i w każdym miejscu na ziemi. Czyż nie jest to idealne rozwiązanie?

Pozdrawiamy, Rettpol.com.pl