Opublikowano:: śr, Wrz 16th, 2015

Moda na SPA nie mija

Popularność niektórych rzeczy jest tak duża, że mogłoby się wydawać, że istnieją od zawsze. Obecnie z trudem przychodzi przypomnienie sobie czasów, gdy chodziliśmy do budek telefonicznych, wrzucaliśmy żetony i dzwoniliśmy poinformować bliskich, że dojechaliśmy na miejsce wakacji cali i zdrowi. A przecież robiło się tak jeszcze przed dziesięcioma laty. Podobnie jest ze SPA, które jakiś czas temu zrobiło furorę i z upływem kolejnych lat, w ogóle nie traci popularności. A wręcz przeciwnie – wciąż zyskuje nowych zwolenników. Popularne stały się kosmetyki, weekendy SPA nad morzem czy hotele wellness. Wszyscy mają ochotę na przeżycie niezapomnianych chwil w komfortowych warunkach. Ośrodki otwierają swoje podwoje, by zaoferować nam zmysłowe przestrzenie, w których znajdziemy baseny, gabinety masażu, jacuzzi oraz sauny.

Spa_PictureWarto przypomnieć sobie, co oznacza słowo „SPA”, ponieważ stało się tak popularne, że jego geneza mogła wielu osobom gdzieś umknąć. „Sanitas per aquam”, czyli zdrowie dzięki wodzie to łacińska sentencja, z której wywodzi się ten skrót. Stało się tak, ponieważ już nasi przodkowie odkryli lecznicze właściwości wody. Dzięki niej regeneruje się nasz organizm, odzyskujemy energię, rozluźniamy się, stajemy się wypoczęci, a nawet osiągamy stan homeostazy – czyli całkowitej równowagi biologicznej. Powietrze w miastach staje się coraz bardziej zanieczyszczone. Spaliny i smog unoszą się w powietrzu, czyniąc całe środowisko coraz mniej przyjaznym dla ludzi. Nawarstwiające się obowiązki, pogoń za pieniędzmi i stres, sprawiają, że mamy coraz mniej czasu dla siebie. Pochłonięci coraz szybszym rytmem życia, potrzebujemy chwili wytchnienia, by zadbać o swoją urodę, poprawę kondycji i regenerację sił.

Ośrodki SPA stanowią świetną odpowiedź na te potrzeby. W krótkim czasie przywracają atrakcyjny wygląd i poprawiają samopoczucie.  Ich przyjazne wnętrza napawają optymizmem i radością. Usytuowanie w otoczeniu przyrody, świeże powietrze i możliwość wyciszenia się, sprzyjają odprężeniu i refleksji. Zróżnicowana oferta terapii, zabiegów i masaży to idealne panaceum na stres. Aromatyczne kąpiele, peelingi wygładzające i odżywiające skórę, maseczki z alg, relaksujące hydromasaże to marzenie wielu kobiet. Ale przecież nie tylko do nich skierowana jest oferta. Zabiegi stają się też coraz bardziej popularne wśród mężczyzn, którzy też potrzebują chwili wytchnienia. I niekoniecznie musi to być tylko jacuzzi i basen, ale też specjalne pakiety kosmetyczne, przygotowane z myślą o panach.

GeysirhöhleCywilizacji łacińskiej możemy zawdzięczać więcej, niż nam się niekiedy wydaje. Starożytni rzymianie wnieśli istotny wkład w rozwój prawa, wojska czy medycyny. To również oni wymyślili łaźnie parowe i uczynili z tego jeden z bardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu. My dziś posługujemy się ich dorobkiem, mając dodatkowo do dyspozycji technologie, nowoczesne kosmetyki i urządzenia kosmetyczne oraz ośrodki udostępniające nam swoją bazę.

Kto najczęściej korzysta z zabiegów SPA? Nie ma na to żadnej reguły. Są to zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Bardziej i mniej zamożne. Panie i panowie korzystający z usług indywidualnie oraz w parach. Krótko mówiąc, każdy kto potrzebuje zrobić coś dla swojego ciała i duszy.

Pozdrawiamy, Kormoran-rowy.pl