Opublikowano:: śr, Gru 30th, 2015

Mobilny ale bezpieczny. O akcesoriach do tabletów

Jak dobrze chronić swój tablet? W odpowiedzi na tak postawione pytanie nasuwa nam się skojarzenie z… dbaniem o zdrowie. Jak wiadomo – dbać można od wewnątrz (poprzez unikanie stresu, właściwą dietę) i od zewnątrz, stosując różnorodne kosmetyki. Tak samo jest w przypadku popularnych dziś przenośnych urządzeń mobilnych. Jako że są stale połączone z internetem, musimy je chronić od wewnątrz poprzez zapory i oprogramowanie antywirusowe. Ponieważ też – jak sama nazwa wskazuje – są to urządzenia mobilne i (mówiąc przenośnie) pozostające w ciągłym ruchu, musimy je zabezpieczać przed przypadkowym upadkiem, uszkodzeniem, zarysowaniem. Oto kompendium wiedzy na temat akcesoriów do tabletów.

Circleclick_origami 600Tablet nie należy do najtańszych sprzętów. W dodatku jego obudowa jest zwykle dość delikatna, a bardzo duży (jak na urządzenie mobilne) ekran wystawiony jest na ciągłe działanie czynników zewnętrznych. Nie muszą być to nawet tak skrajne sytuacje, jak przypadkowe upuszczenie sprzętu z dużej wysokości na podłogę. Nawet zwykłe odkładanie tabletu na biurko czy stół w krótkim czasie prowadzi do porysowania powierzchni obudowy. Jeszcze gorsze bywają natomiast zarysowania ekranu, do których dojść może podczas noszenia sprzętu w torebce czy plecaku. Oprócz samego tabletu nosimy tam przecież także tak inwazyjne z punktu widzenia bezpieczeństwa urządzenia mobilnego sprzęty, jak klucze, długopisy, spinki do włosów itp.

O konieczności zabezpieczenia tabletu nie trzeba już raczej nikogo przekonywać. Na początek spójrzmy na jedno z bardziej kompleksowych rozwiązań w zakresie ochrony sprzętu mobilnego – książkowe etui. To obudowa, która osłania cały sprzęt prócz ekranu. Ten osłaniany jest przez uchylną klapkę zamykaną często na magnes. Wybierać możemy spośród osłon uniwersalnych, jak i dedykowanych konkretnemu modelowi. W tym drugim przypadku mamy gwarancję, że etui będzie pasowało idealnie, a wejścia na ładowarkę czy słuchawki pozostaną niezasłonięte.

Etui książkowe to bardzo dobre rozwiązanie także z tego względu, że często pełni także funkcję stojaka. Umożliwia to zginana klapka. Dzięki różnorodnym kombinacjom, na jakie pozwala klapka, możemy podczas użytkowania ustawiać tablet pod różnymi kątami. Funkcjonalność taką znajdziemy m.in. w etui Meliconi Origami Front Cover na iPada. Etui książkowe wykonuje się z elastycznych materiałów, które są o wiele odporniejsze na uszkodzenia, zapewniają 15,940 +1105 600zwwiększe tarcie i nie wyślizgują się tak łatwo z rąk.

Innym rodzajem etui są te wykonane z silikonu – tzw. plecki. Chronią one tył i boki tabletu. Ochrona w tym przypadku jest niepełna, ale takie etui nie zwiększa w znacznym stopniu grubości i ciężaru sprzętu. Plecki nie zmieniają też tak bardzo wyglądu tabletu, co szczególnie docenią esteci.

Istnieją także obudowy aluminiowe, które zabezpieczają nie tylko przed uszkodzeniem, ale też kradzieżą. Zamyka się je na klucz uniwersalny. Model Vogel’s Tablock PTS 1211 umożliwia też montaż tabletu na ścianie. W zestawie ma także folię zabezpieczającą przed porysowaniem ekranu.

Jeśli nie używamy etui bezpośrednio zamocowanego na tablecie, warto zaopatrzyć się w materiałowy pokrowiec na zamek błyskawiczny. Przyda się zawsze wtedy, gdy tablet będziemy chcieli włożyć bezpośrednio do torby, walizki czy plecaka. A co, gdy obawiamy się, że podczas pracy strącimy przypadkiem tablet z biurka na ziemię? Dobrym rozwiązaniem będą wówczas uchwyty biurkowe, które pozwolą połączyć bezpieczeństwo tabletu z wygodnym jego użytkowaniem.

Pozdrawiamy, Ans.sklep.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.