Opublikowano:: czw, Lis 19th, 2015

Mobilne nagrzewnice

Mobilne nagrzewnice powietrza to urządzenia doskonałe do osuszania budynków, ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń zamkniętych, czy nawet rozmrażania maszyn podczas dużych mrozów. To rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się, gdy wszystkie inne metody zawodzą, lub nie ma warunków na ich zastosowanie.

nagrzewnica-olejowa-z-odprowadzeniem-spalin-bm2-ec32-32kwGłównymi zaletami nagrzewnic jest fakt, że są nieduże, łatwe w obsłudze, szybko można je uruchomić i przenosić z jednego miejsca w drugie. Często są wykorzystywane przez profesjonalistów w branży budowlanej czy przemysłowej, ale też przez osoby samodzielnie remontujące dom, które korzystają z usług firm oferujących wynajem nagrzewnic. Nawet jeśli warunki są bardzo niesprzyjające, istnieje możliwość odpowiedniego doboru typu urządzenia. Wybór jest niemały, ponieważ ogólnodostępne są nagrzewnice zasilane prądem (nadają się do mniejszych pomieszczeń dogrzewanych sporadycznie lub podczas ich osuszania), olejem opałowym lub napędowym (odporne na niskie temperatury, bardzo wytrzymałe, a przy tym wydajne), jak również gazem (najczęściej stosowane są w szklarniach i tunelach foliowych). Urządzenia działają w bardzo prosty sposób. Nagrzewnica, poprzez wymuszony ruch powietrza, podgrzewa je dzięki wcześniej dostarczonemu paliwu. Powietrze wprawiane jest w ruch za pomocą wbudowanego wentylatora, który następnie je zasysa.

Przenośne nagrzewnice są też zróżnicowane pod innym względem. Wyróżnić można te przeznaczone do pracy w obiektach budowlanych, na budowach, remontach dróg parkingów itp. Często zdarza się, że wiele osób dziwi się, widząc budowlańców na robotach zewnętrznych, wykonujących prace, takie jak tynkowanie czy malowanie. Mogłoby się wydawać, że po zakończeniu tych czynności, wszystko będzie schło przez wiele tygodni. Jednak profesjonalne firmy są zaopatrzone w urządzenia, które znacznie przyspieszają np. wysychanie ścian. Daje to gwarancję, że prace mogą być przeprowadzane o każdej porze roku. Drugim typem nagrzewnic są te przeznaczone do prac wykończeniowych w domach jednorodzinnych, mieszkaniach czy obiektach publicznych. Cechują się tym, że czas ich uruchamiania jest bardzo krótki i są gotowe do pracy niemal natychmiast. W ten sposób omija się problem innej kosztownej instalacji.

Warto pamiętać o tym, że zastosowanie nagrzewnic powietrza jest w zasadzie nieograniczone. Mogą być przydatne nie tylko w trakcie remontów, ale i w domach, w rolnictwie (np. na kurzych fermach czy przy uprawach roślin), w firmach produkcyjnych, czy różnego rodzaju magazynach. Urządzenia te są doceniane, ponieważ działają szybko i skutecznie. Dzięki temu świetnie sprawdzą się jako alternatywne rozwiązanie, kiedy będziemy chcieli ogrzać pomieszczenia, w których nie mamy grzejników ani kominka.

Pozdrawiamy, FirmaMTM.pl