Opublikowano:: czw, Lut 11th, 2016

Miasto Lwa – Singapur

Może wydawać się, że miejsca tak odległe, jak Singapur są praktycznie niedostępne. Nic bardziej mylnego. W dobie podróży samolotem wystarczy zaledwie kilkanaście godzin, aby znaleźć się w tym niezwykłym mieście.

Jedno z najbezpieczniejszych i najczystszych miejsc na świecie. Nikogo nie powinno to dziwić skoro za żucie gumy, jedzenie na ulicy czy śmiecenie grożą duże kary finansowe. Co ciekawsze, samo centrum miasta jest jednocześnie centrum handlowym. Tutaj każdy może kupić najnowsze nowinki technologiczne, czy kreacje najmodniejszych projektantów.

W mieście znajdziemy wiele atrakcji. Niektóre z całą pewnością wprawią w osłupienie dużą część odwiedzających. Wśród nich, jedną z najważniejszych jest Marina Bay. Miejsce to trzeba odwiedzić. Tutaj zaznamy tego, co resztę świata czeka dopiero za kilka, może kilkanaście lat. W Singapurze przyszłość nastała już teraz. Futurystyczne centrum miasta. Jeśli ktoś interesuje się Formułą 1, oglądając GP Singapuru, dostrzegł jedynie fragmenty tego miejsca. Wizyta w Marina Bay to zupełnie inne doznanie. Designerski most The Helix, Science&Art Museum, Marina Bay Sands. Ostatnia atrakcja to niezwykły hotel, który jest jednocześnie jednym z najdroższych budynków na świecie. Składa się na to w dużej części niezwykły basen położony na szycie budynku – infinity pool.

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Gardens by the Bay – miejsce, w którym technologia łączy się z naturą.

Jednak miejscem, gdzie spotkamy się z prawdziwą naturą tego regionu, jest ogród botaniczny. Jedno z dwóch miast na świecie, w którego granicach rośnie prawdziwy las deszczowy. Ogród znajduje się niedaleko centrum. A znajdziemy tam praktycznie wszystkie rośliny, które powinny znaleźć się w lesie deszczowym.

Warto odwiedzić także Little India. Serce kultury indyjskiej w tej części świata. Hinduskie stroje, potrawy, muzyka, kolory, a wszystko w jednym miejscu. Jeśli nigdy nie byliście w Indiach, to miejsce będzie idealnym substytutem.

Mówiąc o Little India, koniecznie należy wspomnieć o singapurskim Chinatown. Miejsce, w którym spotkamy dużą część chińskiej mniejszości. Właśnie tutaj skosztujemy prawdziwej chińskiej kuchni, spotkamy się z kulturą, muzyką czy typowymi zwyczajami.

Ciekawą atrakcją jest również Palau Ubin. Niewielka wyspa oddalona od miasta o zaledwie kilka machnięć wiosłem. Przepiękny rezerwat przyrody. Biorąc pod uwagę, że Singapur jest miejscem biznesu, nowych technologii, informacji i przede wszystkim dużej ilości ludzi, chwila wytchnienia na Palau Ubin będzie zbawienna.

Zoo w Singapurze uchodzi za najlepsze park tego typu na świecie. Oddalone znacznie od centrum miasta stało się idealnym miejscem do spędzania wolnych chwil. Mnóstwo zwierząt, wiele dodatkowych atrakcji, idealne miejsce dla każdej rodziny na spędzenie całego dnia. Tam z całą pewnością nikt nie będzie się nudzić.

Arcyciekawe państwo-miasto, do którego warto pojechać. Szczególnie jeśli interesują was obce kultury, zwyczaje i ludzie, których można tam spotkać. Wszystko za sprawą tego, że Singapur jest istną mieszanką kulturową. Czyż nie warto tam pojechać?

Pozdrawiamy, Newpoland.pl