Opublikowano:: wt, Maj 12th, 2015

Mezoterapia igłowa – czy jest dla mnie?

Mezoterapia igłowa to nieinwazyjna metoda stosowana w kosmetologii i dermatologii estetycznej od wielu lat. Po raz pierwszy zabieg ten wykonał w 1952 roku francuski lekarz Michael Pistor. Początkowo jej właściwości wykorzystywano przede wszystkim w leczeniu migreny, a także przewlekłych bólów żylaków nóg. W latach 60’-80’ ubiegłego wieku znalazła również zastosowanie w przypadku takich schorzeń jak świerzbiączka guzowata, łysienie plackowate, rogowiak kolczystokomórkowy czy łuszczyca zwykła.

girl-433487_1280Wiek XXI przyniósł natomiast sporą popularność tej metody wśród Pań pragnących długo cieszyć się młodym wyglądem. Mezoterapia igłowa polega bowiem na wykonywaniu mikroukłuć, dzięki którym aplikowane są substancje aktywne biologicznie prosto do głębokich warstw skóry. Taka technika umożliwia osiąganie świetnych rezultatów w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku stosowania innych metod. Zabieg ten pobudza naturalne mechanizmy regeneracyjne, poprawia mikrokrążenie, a także przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych. Wpływ na wysoką skuteczność ma również fakt, że wspomniane substancje są aplikowane dokładnie w te miejsca, które są dla nas istotne.

Udanie się na omawiany zabieg poleca się przede wszystkim osobom, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mezoterapia igłowa w dużym stopniu poprawia elastyczność skóry i zapobiega trwałym jej uszkodzeniom. Rewitalizuje jej powierzchnię, ujędrnia, a także pobudza odbudowę włókien kolagenowych. Warto wspomnieć, iż jest to również jedna z najskuteczniejszych metod likwidowania rozstępów. Nie tylko nowo powstałych, ale również tych w fazie zanikowej – białych rozstępów. Jest to efektywny sposób walki z cellulitem oraz bliznami powstałymi w wyniku urazów czy trądziku. Ponadto, wzmacnia osłabione cebulki włosowe i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Co więcej, intensywnie nawilża skórę, dzięki czemu odzyskuje ona promienny wygląd i ładny koloryt.

Dużą zaletą mezoterapii igłowej jest znikoma ilość przeciwwskazań do jej stosowania oraz niewielkie ryzyko wystąpienia powikłań. Choć na skórze poddawanej zabiegowi pojawi się zaczerwienienie lub lekki obrzęk, utrzymują się one jedynie przez kilka godzin. Warto również dodać, iż jest on niemal bezbolesny. Zwłaszcza, jeśli zastosuje się znieczulenie miejscowe. Gwarantuje on natomiast trwałe efekty i dużą skuteczność, jednak wymagane jest wykonanie kilku zabiegów w regularnych odstępach czasowych. Zrezygnować z zabiegu powinny jedynie osoby uczulone na składniki preparatu i cierpiące na choroby nowotworowe, metaboliczne, autoimmunologiczne. Nie należy go stosować również w przypadku miejscowych stanów zapalnych skóry, opryszczki oraz u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl