Opublikowano:: wt, Sty 19th, 2016

Mezoterapia bezigłowa

W mezoterapii bezigłowej, jak sama nazwa wskazuje, igły nie biorą udziału. Jest to nowoczesna metoda bezinwazyjnego odmładzania skóry. Zabieg ten, podobnie jak mezoterapia igłowa, pozwala wniknąć substancjom odżywczym zawartym w preparatach do najgłębszych warstw skóry. Niestety w przypadku tradycyjnej aplikacji kosmetyków jest to niemożliwe, ze względu na wierzchnią warstwę skóry rogowej.

naked-453253_1280

W odróżnieniu od mezoteriapii igłowej, w tym przypadku wykorzystywane są fale ultradźwiękowe oraz pole elektryczne i zjawisko elektroporacji. Oprócz transportu substancji aktywnych do skóry właściwej, mezoterapia bezigłowa pobudza tkankę skórną do produkcji kolagenu i elastyny. Wspomniane impulsy docierają ponadto do wnętrza komórek, ale nie niszczą przy tym błony komórkowej. Dzięki temu ich aktywność zostaje dodatkowo wzmożona, co skutkuje jeszcze większą przyswajalnością cennych składników. Działają one nawet do 48 godzin po zabiegu. Ultradźwięki wspomagają regenerację komórek, a skóra staje się widocznie bardziej elastyczna i zdrowsza.

Podczas zabiegu stosuje się różne roztwory, tzw. koktaje, będące mieszanką różnych substancji, indywidualnie dopasowanych do potrzeb. Każdy z nich ma bowiem nieco inne właściwości. Najczęściej w ich skład wchodzą:

Kwas hialuronowy

Charakteryzuje się on wysoką masą cząsteczkową i dużą objętością, a jego łańcuchy wypełniają przestrzenie między włóknami kolagenowymi. Można go porównać do „molekularnej gąbki”, gdyż w ten sposób zatrzymuje wodę. Jest to substancja międzykomórkowa skóry, która pozwala głęboko i trwale nawilżyć skórę, a także wygładzić zmarszczki.

Witaminy A, C, E

Witamina A jest niezbędna podczas utrzymywania czynności oraz struktury zarówno komórek nabłonkowych, jak i nabłonka wydzielniczego gruczołów egzokrynnych. Za szybkie gojenie się ran, wzmacnianie ścianek naczyń krwionośnych, zwiększone wiązanie białka w krwi oraz poprawę mikrokrążenia w naczyniach włosowatych odpowiedzialna jest witamina C. Natomiast na ukrwienie tkanki łącznej skóry i błon śluzowych, stan nawilżenia skóry oraz lepsze krążenie ma wpływ witamina E. Wspomniane właściwości są przydatne niemal w każdym przypadku.

Kofeina

Intensywnie oczyszcza organizm z toksyn, poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych, przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, usuwa nadmiar tłuszczu z adipocytów, tym samym zmniejszając ich objętość. Ponadto stymuluje trójglicerydy do rozpadu na wolne kwasy tłuszczowe, a także pobudza i wzmaga lipolizę. Uwzględniając tę substancję w koktajlu, można zauważyć wyraźną redukcję cellulitu i poprawę obrazu skóry.

Mezoterapia bezigłowa najczęściej stosowana jest w celu zredukowania i wygładzenia zmarszczek, poprawienia elastyczności, jędrności i nawilżenia skóry. Ponadto stanowi doskonały sposób na dotlenienie i zregenerowanie skóry, zwłaszcza po intensywnych kąpielach słonecznych. Dobre efekty przynosi również w przypadku rozstępów i blizn przyrosłych. Warto podkreślić, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny, bezinwazyjny i bezbolesny. Jedyne co można odczuwać to delikatne mrowienie i ciepło. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć i nie jest wymagany okres rekonwalescencyjny.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.