Opublikowano:: wt, Wrz 15th, 2015

Metalowe schody

Schody to nie tylko te w wersji domowej, gdzie drewno, piękno i elegancja odgrywają największą rolę. Istnieją również miejsca, w których wygląd to kwestia marginalna, a podstawą jest przede wszystkim funkcjonalność schodów. Przeprowadzając remont w firmie, nie będziemy przecież instalować tam schodów, które tylko ładnie wyglądają, a po kilku miesiącach użytkowania ulegną zniszczeniu. W zakładzie przemysłowym najważniejszym czynnikiem jest właśnie funkcjonalność, dlatego w takim miejscu najlepiej sprawdzi się konstrukcja z krat pomostowych.

spiral-staircase-674432_640W przypadku konstrukcji budowanych z wykorzystaniem krat pomostowych mamy do czynienia z kilkoma rodzajami schodów. Jednak obserwując wnętrza zakładów produkcyjnych, zauważyć można, że najczęściej stosowanymi się schody spiralne. Wykorzystuje się je przede wszystkim dlatego, że można je budować w miejscach, gdzie ilość przestrzeni jest znacznie ograniczona. Całość nie tylko zajmuje o wiele mniej miejsca niż tradycyjne rozwiązanie, ale i charakteryzuje się o wiele niższym kosztem, co w przypadku inwestycji w hali produkcyjnej może okazać się kluczowym determinantem określonego wyboru.

15625371537_8cdc2ea511_bDecydując się na instalację metalowych schodów, warto jest zwrócić uwagę na to, że krata pomostowa może być jedynie elementem wykorzystywanym do budowy stopni schodowych. Można je stosować w praktycznie wszystkich rodzajach czy systemach schodów. Tutaj koniecznie należy zauważyć, że wspomniane wcześniej kraty pomostowe charakteryzują się wieloma czynnikami, które mogą determinować ich wybór. Przede wszystkim są niezwykle wytrzymałym i zarazem lekkim materiałem konstrukcyjnym. Jednak co ważniejsze, kraty takie są antypoślizgowe. Wszystko przez to, że bieżnik podeszwy buta w razie ewentualnej utraty równowagi zaczepi się o szczeble kraty – ogranicza to do zera możliwość poślizgnięcia się pracownika. Dodatkowo zaznaczyć należy, że krata pomostowa jest niezwykle prosta w konserwacji. Nie wymaga bowiem ciągłego czyszczenia, czy specjalnego mycia.

Takie rozwiązania stosowane są przede wszystkim w przemyśle produkcyjnym, gdzie schody powinny być nie tylko czyste, ale i bezpieczne. Równie często ten rodzaj konstrukcji spotkać magazynach przeróżnej maści. Schody wykonane z kraty pomostowej stosuje się wówczas, gdy mamy do czynienia z regałami pomostowymi. Możliwości jest wiele, wszystkie trudno jest wymienić w jednym miejscu. Jednak po tak krótkim wstępie informacyjnym każdy w mgnieniu oka spostrzeże, który pracodawca dba o bezpieczeństwo swoich pracowników.

Pozdrawiamy, Ergo-invest.pl