Opublikowano:: pon, Wrz 28th, 2015

Medycyna estetyczna – moda czy stały trend?

Starania o to, by jak najlepiej wyglądać trwają już od setek lat. Jednak jeszcze nigdy nie mieliśmy do dyspozycji tylu sposobów na poprawę swojego image`u. Medycyna estetyczna przynosi szereg innowacyjnych metod, służących uniknięciu skutków upływającego czasu. Coraz bardziej zaawansowane zabiegi i rozpropagowanie wśród ludzi wiedzy na ten temat, przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób postanawia poprawić to, co w ich ocenie nie udało się naturze. Jak należy interpretować to zjawisko? Czy jest to konieczność, czy fanaberia? Zbawienie czy przekleństwo? Moda czy stały trend?

pobraneZ przeprowadzonych przez TNS Polska badań wynika, że ponad pół miliona Polaków zamierza w ciągu najbliższego roku poddać się zabiegom medycyny estetycznej. Zdecydowaną przewagę liczebną w tej grupie osób zainteresowanych poprawą swojego wyglądu mają kobiety, ponieważ na dziewięć przedstawicielek płci pięknej, przypada tylko jeden mężczyzna. Co ciekawe, coraz bardziej obniża się średnia wieku pacjentów, którzy decydują się po pierwszy udać do gabinetu medycyny estetycznej.  W głowach niektórych osób cały czas aktualny jest stereotyp, że na zabiegi tego typu decydują się gwiazdy i businesswoman w kwiecie wieku. Nic bardziej mylnego! Z zabiegów medycyny estetycznej coraz chętniej korzystają kobiety dużo przed 30 lub tuż po niej.

Nie da się ukryć, że taką atmosferę skutecznie podsycają media i reklamy. To właśnie w nich obserwujemy ludzi sukcesu, którzy cieszą się nieskazitelną urodą. Wydaje się, że upływ lat ich nie dotyczy. Niestety nadążanie za tego rodzaju wzorcem jest praktycznie niemożliwe jedynie przy użyciu naturalnych metod. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wydawanie sporych sum pieniędzy, by zredukować defekty urody. Robi się to z pomocą zabiegów chirurgii plastycznej – takich jak np. powiększanie piersi, zmiana kształtu nosa czy liposukcja, a także mniej inwazyjnych metod medycyny estetycznej – wypełniaczy, mikrodermabrazji czy depilacji laserowej.

Obserwatorzy zmian zachodzących w mentalności wielu osób, określają to zjawisko po prostu jako znak czasu. Obecnie pod wpływem wielu czynników wytworzył się klimat, w którym większość kobiet od najmłodszych lat, zwraca uwagę na to, jaki ma typ cery, czy znajdują się na niej przebarwienia, czy skóra jest jędrna lub wiotka. Wygląd stał się wizytówką, ponieważ w pierwszej kolejności to właśnie na jego podstawie ocenia nas wiele osób. Niezależenie od tego czy się z tym zgadzamy, czy nie – musimy przyjąć do świadomości, że taki fakt istnieje. W dzisiejszych czasach możemy spotkać się z medycyną estetyczną w Słupsku i Legionowie, niemal tak samo często jak w Krakowie czy Warszawie. Powstało wiele ośrodków, nie tylko w największych miastach, które oferuje szeroki wachlarz zabiegów. Zwiększające się zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, bardzo dobrze świadczy o wzroście świadomości oraz zamożności wielu Polaków.  Wszystko wskazuje na to, że jest to trend, który będzie się cały czas rozwijał.

Pozdrawiamy, Kormoran-rowy.pl