Opublikowano:: czw, Maj 7th, 2015

Mauritius – klejnot Oceanu Indyjskiego

Jest jedną z wysp archipelagu Maskarenów, położoną na wschód od wybrzeży Afryki.  To dawny obszar wulkaniczny, który przez miliony lat „osiadał” na dnie Oceanu Indyjskiego, by utworzyć kilkadziesiąt wysepek, z czasem opasanych łańcuchem raf koralowych.

Sama wyspa jest niczym klejnot oceanu, mieniący się wieloma obliczami…

MauritiusDawny tropikalny interior przekształcony został przez kolejne pokolenia osadników, najpierw Portugalczyków i Holendrów , następnie Francuzów, wreszcie Brytyjczyków w uprawne pola trzciny cukrowej, charakterystyczny dla tutejszego krajobrazu. Poza wszechobecnymi uprawami trzciny cukrowej, stanowiącej podstawę eksportu i produkcji doskonałej jakości rumu, polami herbacianymi w okolicach Bois Cheri, uwagę przyciąga dawny wulkan, którego strome zbocza, zwane „rogami jelenia”, tworzą charakterystyczny krajobraz w centralnej części wyspy oraz fragmenty lasu tropikalnego.  Celem wypraw przybywających tu gości jest także Black River Gorges – park narodowy z tropikalną roślinnością i Chamarel – wzgórza powstałe z pyłów wulkanicznych, mieniących się dzięki zjawisku erozji, siedmioma kolorami. Krajobraz urozmaica niezwykła feeria barw i zapachów egzotycznych gatunków roślin: drzew smoczych, papai, liczi, mango ,wanilii i goździków. Są i cuda natury – fragmenty lasu tropikalnego, wodospady Rochester, jeziora.

Seven_coloured_earths_mauritiusJednak największą atrakcją dla turystów jest przede wszystkim bezkresny Ocean Indyjski z ciepłymi lagunami, bajecznie pięknymi, białymi plażami, przy których powstały jedne z najlepiej zagospodarowanych hoteli na świecie. Słyną z oryginalnego wystroju, profesjonalnej obsługi i wysokiego komfortu wypoczynku oraz oferują  bogaty program rozrywek sportowych oraz pełną nowinek kuchnię fusion. W nich właśnie można zrobić wszystko, co łączy dyskretną elegancję Azji, egzotykę gorącej Afryki i luksus Europy.

Temperatura wody w oceanie nie spada poniżej 23 stopni, a dla miłośników sportów wodnych trudno wymarzyć sobie lepsze warunki na narty, kitesurfing czy nurkowanie – jest tu ponad 300 km2 raf z ponad 700 gatunkami egotycznych roślin i zwierząt. Można wybrać się także na dalekomorskie połowy z położonego na północy Grand Baie, wyprawę katamaranem czy łodzią podwodną, by podziwiać świat w głębinach.

Bambous_Mountains_(6294123424)Na magię Mauritiusa wpływa szczególnie miejscowa społeczność – pełna kontrastów mieszanka etniczna. Hindusi ,Kreole, Chińczycy czy Arabowie żyjący obok siebie w pełnej harmonii, kultywują odrębne zwyczaje i tradycje, ciesząc się urokami życia na wyspie. Ich serdeczna gościnność sprawia, iż turyści czują się tu wyjątkowo i chętnie powracają.

Lokalnym  tańcem na Mauritiusie jest sega wywodzący się z tradycji ludności kreolskiej, która od wieków zamieszkuje wyspę. Taniec porywa gorącymi rytmami bębnów nawet najbardziej statecznych podróżników. Stroje tancerek to fantastyczna gama kolorów i falban…  Trudno zapomnieć ten niezwykły widok.

Mauritius słynie z bardzo cenionych szlifierni diamentów i dobrze rozwiniętego przemysłu tekstylnego.

Pozdrawiamy, Newpoland.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.