Opublikowano:: pon, Sty 4th, 2016

Maszyna dla gracza komputerowego

Gracze komputerowi – którzy wybierają sprzęt – są dużo bardziej wymagający niż przeciętny użytkownik laptopa, który używa go jedynie do oglądania filmów, przeglądania Internetu czy korzystania z aplikacji biurowych. Komputer, który będzie przede wszystkich wykorzystywany do gier komputerowych, powinien posiadać dobry procesor, kartę graficzną, sporo pamięci RAM, nie zapominając o mocnym chłodzeniu i zasilaczu. Jeśli ma działać na najwyższych obrotach, powinien być dobrze przygotowany na wszelkie wymagania, stając z się z czasem maszyną do grania. Przestaje pełnić funkcję mobilnego komputera, który zabieramy w podróż czy na spotkanie biznesowe.

Karta graficzna

C6505283_2Jeśli mówimy o podstawowych podzespołach, to zazwyczaj mówimy o procesorze i karcie graficznej, która zapewnia o wiele większy komfort użytkowania. Oczywiście pod warunkiem, że jest wydajna. Wtedy otrzymujemy kapitalne efekty wyświetlane na ekranie. Doznania emocjonalne dużo większe. Świat wirtualny ma prawo pomylić się ze światem rzeczywistym. Jeśli zainwestujemy w dobrą kartę graficzną, jakość kolorystyki potrafi powalić na kolana, a przy najnowszych grach jest przydatne. Zobaczymy każdy szczegół na ekranie. Jeśli decydujemy się wzmocnić laptopa, żeby móc odpalić najbardziej wymagające gry, musimy pamiętać, że takie rozwiązanie ma kilka minusów. Przede wszystkim ograniczenia wynikają z rozmiarów. Karta graficzna w notebooku siłą rzeczy musi być sporo mniejsza, więc jej wydajność spada. W takiej sytuacji można zdecydować się na komputer przenośny z dwiema kartami graficznymi. Dobra karta nie może pobierać zbyt dużo prądu.

Procesor

Nie bez powodu zestawiamy obok się te dwa podzespoły, gdyż powinny one być jakościowo podobne do siebie. W przypadku słabego procesora, nawet bardzo mocna karta graficzna nie udźwignie wymagającej gry. Norma dla gracza komputerowego to 4-rdzeniowy procesor, zapewniający jakość nawet przy zaawansowanych grach.

Chłodzenie i zasilacz

C7003151Kolejny element, bez którego praca na wyższych obrotach byłaby niemożliwa, szczególnie przy wielogodzinnym graniu. W takiej sytuacji niezbędne mogą okazać się wentylatory. Ich liczba jest zależna od budowy komputera. Do zamontowania polecamy skorzystać z pomocy fachowców. Docelowo wentylatory mają obniżyć temperaturę wszystkich podzespołów. Chłodzenie powinno być kompleksowe, zatem ma dotyczyć nie tylko wnętrza obudowy, ale również procesora oraz karty graficznej.

W przypadku zasilacza nie ma żadnej niespodzianki. Podstawą jest odpowiednia moc, która współpracuje z kartą graficzną i procesorem. Cały zespół odpowiada za zużywanie energii. Pobieranie prądu jest zależne od sprawności zasilacza. Jeśli mamy mocny zasilacz – chłodzimy go aktywnie, a słabszy – w sposób pasywny.

Pozdrawiamy, Jpkomputery.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.