Opublikowano:: wt, Paź 21st, 2014

Marilleva zaprasza do narciarskiego raju

Obfite opady śniegu, słońce prawie przez cały rok, fantastycznie przygotowane trasy, nowoczesne wyciągi, polscy instruktorzy. Tak w skrócie można opisać to magiczne miejsce w Alpach. Marilleva, bo o niej mowa, to mała miejscowość na północy Włoch, która połączona z kurortami Folgarida i Madonna di Campiglio daje olśniewający efekt ogromnego ośrodka narciarskiego z trasami, które liczą łącznie ponad 140 km. 

Marilleva jest położona na terenie przepięknej „Doliny Słońca” (Val di Sole) na dwóch poziomach: na wysokości 1400 m.n.p.m. możemy szaleć na stoku Marilleva 1400, natomiast 500 metrów niżej znajdziemy w dolinie – Marillevę 900.

Nie bez powodu jest to najchętniej odwiedzane miejsce pośród wszystkie włoskich ośrodków zimowych. Przyciąga narciarskich i snowboardowych pasjonatów również ze względów logistycznych. Ogromnym atutem tego urokliwego miejsca jest niewątpliwie niewielka odległość wyciągów narciarskich do hoteli, więc unikamy tym samym jazdy skibusem. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od umiejętności narciarskich, przygotowanych jest wiele tras narciarskich o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności, około 80% tras to trasy łatwe i czerwone, więc początkujący narciarze znajdą sporo miejsca, aby szlifować swoją formę. To nie wszystko. Fani narciarstwa nocnego nie zostaną na lodzie i znajdą tu wiele tras, które dysponują oświetleniem. Chyba, że wolicie po ciężkim dniu na stoku nieco się zrelaksować, wtedy polecamy liczne regionalne knajpki, które gwarantują skuteczne odprężenie.

Val di Sole znana jest również z innych atrakcji turystycznych, takich jak: wspinaczki po zamarzniętych wodospadach, wędrówki w rakietach śnieżnych czy niezapomniane loty na paralotni, które zapadną w naszej pamięci na długo. Podobnie jak wyjazd całą rodziną na przykład w czasie ferii zimowych. Z myślą o takim rozwiązaniu, możemy natrafić na wiele nartostrad o łagodnych zboczach, które są niebywałą frajdą zwłaszcza dla najmłodszych zapaleńców narciarstwa. Dla nich stworzono także specjalnie „Marillandię”, czyli śnieżny park. Oczywiście nie zostają tam bez opieki. Zawsze pomocni są wykwalifikowani nauczyciele oraz perfekcyjnie przygotowana grupa animatorów, dbająca, aby nauka jazdy na nartach była głównie zabawą. Nasi polskojęzyczni instruktorzy i animatorzy zapewnią profesjonalną obsługę dla Państwa oraz Państwa pociech. Połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Marilleva to istny raj dla miłośników białych szaleństw i każdego rodzaju narciarstwa. Nie tylko zjazdów, ale też snowboardu, nart biegowych czy odmiany alpejskiej. Dla każdego coś miłego.Ten narciarski raj potrafi przyjąć jednorazowo nawet dziesięć tysięcy osób, choć i tak nie odczujemy tego na własnej skórze, ponieważ dostępnych jest tyle atrakcji, w tym aż 140 kilometrów tras narciarskich. Możliwość przejazdu między poszczególnymi stacjiami Paganella, Madonna di Campiglio oraz kompleks Folgarida – Marilleva, AdamelloSki, Monte Bondone, Folgaria – Lavarone, Pinzolo, Pejo daje nam razem aż 340kilometrów tras!

Pozdrawiamy Jafisport

marilleva Jafisport