Opublikowano:: śr, Kwi 15th, 2015

Magia ukryta w drewnie

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. Zatem bierzemy się do pracy. Zebraliśmy odpowiednie środki, wybraliśmy lokalizację, ale dalej nie możemy się zdecydować, z jakiego materiału go wykonać. Ostatnio coraz popularniejsze są domy z bali, choć w dalszym ciągu pod tym względem są daleko za budynkami murowanymi.

Odległość jednak systematycznie się zmniejsza, dzięki całej liście zalet, którą dzisiaj przedstawimy. Przede wszystkim ekologiczność. Należy przypomnieć, że drewno to materiał, który nie jest przetwarzany, a wytwarzany. Mamy gwarancję, że zamieszkamy w miejscu, w którym panuje zdrowy mikroklimat, który nie będzie straszny nawet dla alergików. To ważna informacja zwłaszcza w obecnej porze roku, kiedy wilgotność będzie coraz większe. W domu z bali z takim zjawiskiem nigdy się nie spotkamy, dzięki samoregulacyjnym właściwościom drewna.

101Wiele osób pewnie ma obawy przed drewnianym rozwiązaniem, obawiając się o wytrzymałość takiego domu. Te obawy są absolutnie nieuzasadnione. Mało tego, wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że walka ze szkodnikami z założenia jest zwycięska. Nie ma żadnych wątpliwości, że dom z bali jest w stanie przetrwać wiele lat w nienaruszalnym stanie. Nie występuje żadne ryzyko, że nagle zacznie gnić, ponieważ do jego budowy używa się dobrze zaimpregnowanego drewna.

3

Jeśli lubimy ciszę i spokój, to lepszej decyzji nie mogliśmy podjąć. Domy z bali skutecznie izolują wnętrze od hałasu, dodatkowo świetnie utrzymując ciepło. Pod względem termoizolacji, drewno spisuje się o wiele lepiej niż beton. Nie potrzeba zbyt wiele czasu, żeby ogrzać pokoje, więc koszty ogrzewania automatycznie maleją. Poza pieniędzmi oszczędzamy także czas, gdyż domy z bali powstają dużo szybciej niż tradycyjne domy. Na ich budowę wystarczy przeznaczyć ok. 3 miesięcy i będziemy mogli cieszyć się z domu, który poza wspomnianymi zaletami, wizualnie wyróżni się na tle innych budynków. Stanie się atrakcją całej okolicy.

Dom z bali może być budowany o każdej porze roku, gdyż nie są konieczne prace mokre, za wyjątkiem położenia podłogi czy postawienia fundamentów. Idealne rozwiązanie dla osób niecierpliwych lub inwestorów.

Dom położony w malowniczej okolicy to marzenie wielu. Klimat, malowniczy krajobraz i niekonwencjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można odnaleźć spokój i radość. Decydując się na budowę drewnianego domu, mamy wiele możliwości wyboru kształtu czy wielkości bali. Jeśli odpowiednio zaprojektujemy przestrzeń, zapewnimy sobie oazę spokoju na wiele lat, dodatkowo instalując kominek w salonie. Przytulne wnętrze dzięki drewnianym balom.

Pozdrawiamy, Proeko.com

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.