Opublikowano:: pt, Kwi 17th, 2015

Madonna di Campiglio. Wiosna w górach ma swój urok

Madonna di Campiglio to niewielkie miasteczko położone na północy Włoch, w gminie Pinzolo, oddalone około 30 km od Trydentu. Miejscowość znajduje się w dolinie Val Rendena w niezwykle urokliwym dorzeczu pomiędzy grupą Dolomitów Brenta’s i lodowców na Adamello i Presanelli.

Ośrodek znajduje się na wysokości 1550 m i jest jednym z najbardziej znanych kompleksów narciarskich we Włoszech i w całych Alpach. Wrażenie robią liczby związane z tym miejscem. Kompleks wyposażony jest w 57 wyciągów, 150 km przygotowanych stoków, wyciągi o pojemności ponad 31000 osób na godzinę, 50 tys. m² parków śnieżnych oraz 40 km tras dla narciarstwa biegowego. To musi robić duże wrażenie na przyjeżdżających tam amatorach sportów zimowych, które można uprawiać także… wiosną. Czas lotu samolotem z Polski wynosi 16 godzin.

4748106307_48c168ef33_zWycieczka do Madonny nie oznacza konieczności mieszkania bezpośrednio w niej. Niektórzy wolą przenieść się do pobliskich miejscowości, które najczęściej mają dostęp do wyciągów. Ponadto dla wszystkich organizowane są przejazdy bezpłatnymi busami do głównych stacji. W kompleksie co roku odbywają się zawody w narciarstwie alpejskim, a konkretnie w slalomie specjalnym. To rodzinne strony słynnego Alpejczyka Alberto Tomby.

Ośrodek ma już ponad 100 letnią tradycję i pamięta czasy, gdy bywała tam cesarzowa Sissi i cesarz Franciszek Józef. Tkwi w tym też polski akcent, ponieważ w 1984 roku pierwsze miejsce zajęła tam Polka – Dorota Tlałka-Mogore. Jest to wyjątkowe osiągnięcie – do tego czasu żadnej innej kobiecie nie udało się powtórzyć tego wyniku.

Madonna di Campiglio dzięki wysokiemu położeniu jest czynna cały rok i stanowi doskonałe miejsce dla wspinaczy wysokogórskich. To też wymarzone miejsce dla narciarzy o najwyższych umiejętnościach, snowboardzistów i miłośników potężnych kurortów. Na miejscu ośrodek oferuje wiele dodatkowych atrakcji. Znajdujące się tam sklepy polecają wyroby rzemiosła artystycznego oraz tradycyjne produkty spożywcze, takie jak sery, produkowane z mleka pochodzącego z wysokogórskich pastwisk, wędliny z czosnkiem czy alkohole doprawiane górskimi ziołami. Organizowane są wędrówki, które kończą się noclegiem w igloo.

W ciągu dnia można wypożyczyć skutery śnieżne, czy powspominać się na zamarzniętych wodospadach. Spragnieni jeszcze mocniejszych wrażeń, mogą skorzystać z lotów paralotnią na terenach przy szczycie Pradalago i Spinale. Wieczorem zaś dla zażycia rozrywki wskazane jest wybrać się do jednego z wielu znajdujących się tam lokali lub dyskoteki.

Pozdrawiamy, Jafisport.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.