Opublikowano:: śr, Sie 20th, 2014

Livigno – skarb Alp

Livigno to jedna z najlepszych i najczęściej odwiedzanych stacji narciarskich w Europie. Doceniana jest ze względu na świetnie przygotowane stoki narciarskie, nowoczesne wyciągi i cudowny alpejski klimat. Pierwsza nazwa tej górskiej miejscowości to była Vinea et Vineole. Łacińskie tłumaczenie mogłoby wskazywać na związek tego miejsca z winnicą, jednak nic bardziej mylnego. Livigno powstało po prostu przez dołączenie przedrostka „li”. Pochodzenie tego słowa można upatrywać również w niemieckim słowie” lavine”, które oznacza lawinę śnieżną.

Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj do 9 miesięcy w roku, dlatego można cieszyć się rajem śnieżnym aż do początku maja. Livigno nazywane jest przez wielu „włoskim Tybetem” ze względu na największe nasłonecznienie w całych Alpach. Ta malownicza górska miejscowość jest mekką dla narciarzy i snowboardzistów. Górskie krajobrazy na pewno oczarują wszystkich, ponieważ Livigno otaczają piękne Alpy Retyckie.

minid (1)

 

Można tutaj także podziwiać lodowiec Forni, Masyw Górski Ortle oraz okoliczne winnice, które sprzyjają romantycznym spacerom. Turyści doceniają nie tylko doskonale naśnieżone trasy, ale również inne atrakcję, z jakich słynie ta miejscowość.

Będąc w perełce Lombardii nie można pominąć skosztowania oryginalnego Bombardini. Z powstaniem tego rozgrzewającego duszę i ciało napoju wiąże się niezwykła historia. W 1974 roku czwórka znajomych postanowiła znaleźć złoty środek na tą alpejską i iście mroźną pogodę. Ich poszukiwania zostały uwieńczone sukcesem, ponieważ stworzyli napój na bazie whisky, mleka i żółte, który do dzisiaj jest niezwykle popularny wśród turystów. Wczasowicze wieczorami mają do dyspozycji całą masę rozrywek: kino, winiarnie, nocne kluby, puby. Livigno oprócz swoich narciarskich walorów, cenione jest ze względu na strefę wolnocłową, która oferuje produkty obniżone nawet do 50 procent: perfumy, alkohol, ubrania, zegarki.

Warto więc mieć ze sobą kartę kredytową bez limitu. Nie bez powodu Livigno nazywane jest przez turystów rajem dla miłośników białego szaleństwa! Można tutaj nie tylko poszusować na doskonale naśnieżonych stokach, ale również wypocząć w otoczeniu pięknych krajobrazów. Livigno to miejsce, w którym nie sposób się nudzić, a każdy turysta znajdzie tam coś dla siebie. Zarówno amatorzy, jak i doświadczeni sportowcy docenią urok tej malowniczej górskiej wioski. Każdy kto odwiedzi perłę Lombardii na pewno zakocha się w alpejskim klimacie i powróci tam jeszcze niejeden raz.

minid

Pozdrawiamy serdecznie Jafisport.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.