Opublikowano:: wt, Lip 14th, 2015

Lekarstwo na łysienie

Mezoterapia igłowa cieszy się sporą popularnością wśród Polek, ale coraz częściej z jej możliwości korzystają również Panowie. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu różnych substancji w wybrane partie ciała. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie preparatu w głębokie warstwy skóry, do których znacząca większość zwykłych kosmetyków nie jest wstanie dotrzeć. Jednym z rejonów, w których stosuje się ten zabieg jest głowa.

stockvault-human-expression108253

Na mezoterapię igłową głowy decydują się osoby, które mają problem z wypadaniem i osłabieniem włosów. Przeciętną głowę porasta około 100 tysięcy włosów i „naturalnie” wypada ich ok. 40-70 sztuk dziennie. Takie ilości nie są powodem do obaw, ponieważ jeśli nie mamy żadnych problemów, to w miejscu starego włosa, niemal natychmiast pojawia się nowy. Gorzej, jeśli włosy wypadają w większych ilościach i z większą częstotliwością niż rosną. Powodów tego zjawiska może być wiele: od złego odżywiania się, przez nieracjonalne lub zbyt drastyczne odchudzanie, zmiany hormonalne, słabe krążenie, aż do ciąży czy łysienia plackowatego i androgennego. U panów natomiast dość często można się spotkać z łysieniem męskiego typu, którego przyczyną jest nadmierna ilość testosteronu w organizmie. Bez względu na problem, który wywołuje u nas łysienie, w każdym przypadku włosy są zbyt słabe. By temu zaradzić, niezbędne jest intensywne odżywienie włosia i pobudzenie cebulek do wzrostu.

Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest właśnie mezoterapia igłowa głowy. W trakcie zabiegu wykonuje się specjalnym pistoletem mnóstwo płytkich nakłuć skóry. Urządzenie jest wyposażone w bardzo cienką igiełkę, dlatego pacjent nie odczuwa bólu. W ten sposób dostarczane są substancje odżywiające włosy i stymulujące ich wzrost. Preparaty zawsze mają formę płynną, dzięki czemu jeszcze lepiej się wchłaniają. Zazwyczaj stosuje się koktajlowe witaminowe, wzbogacone o aminokwasy, stanowiące skład mieszka włosowego. Istnieje również możliwość wykonania zastrzyków skóry głowy z osocza bogatopłytkowego. Jest ono pozyskiwane z krwi pacjenta jeszcze przed zabiegiem. Pobraną krew umieszcza się w specjalnej probówce i odwirowuje. Własne komórki i czynniki wzrostu, które zostały uzyskane, należy aktywować, a następnie zaaplikować w skórę głowy.

Dużą zaletą mezoterapii igłowej jest jej naprawdę wysoka skuteczność. Oczywiście trzeba liczyć się z koniecznością przynajmniej kilku (4-5) zabiegów, jednakże efekty zwykle są szybko zauważalne i zadowalające. Struktura włosa jest widocznie zregenerowana i odżywiona. Co więcej proces wypadania zostaje zatrzymany, a często zdarza się, iż nawet włosy zaczynają wyrastać na nowo. Warunkiem koniecznym jest jednak posiadanie wciąż żywych mieszków włosowych. Z tego względu, szczególnie u panów, najistotniejsza jest profilaktyka.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.