Opublikowano:: pt, Sie 14th, 2015

Kuchnia sercem twojego domu

Wokół kuchni ogniskuje się życie domowników. To w niej spędzamy najwięcej czasu, rozmawiamy, biesiadujemy, wspólnie gotujemy. We współczesnych aranżacjach dominuje trend kuchni otwartej, przestronnej, korespondującej z salonem. Połączenie kuchni i pokoju dziennego sprawia, że spędzając czas na gotowaniu nie izolujemy się od reszty domowników –  przeciwnie, aktywnie uczestniczymy w życiu domu.

99

Ostatnio w swoich zachowaniach powracamy do korzeni. Gotowanie staje się dla wielu sposobem na życie. Inspirujące, przenikające się kulinarne trendy zachęcają młodych ludzi do tworzenia własnych smaków. Dlatego do wyglądu estetycznego i funkcjonalności kuchni przywiązujemy coraz większe znaczenie. Nie chcemy już, aby była schowana – eksponujemy, dodajemy przestrzeni, pokazujemy to, co w niej najlepsze. Producenci mebli oraz architekci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientom – przestronne, wygodne kuchnie są dziś dla nas standardem.

Jak urządzić kuchnie, aby była wygodna, piękna i użyteczna?

Miejsce do siedzenia

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni jest miejsce do siedzenia. Może to być stół, może być wyspa, a nawet wygodny blat. W przypadku połączenia kuchni z salonem możemy pozwolić sobie na duży stół, który będzie punktem łączącym te dwa pomieszczenia. Wyspa sprawdzi się w przypadku kuchni o nieco mniejszej powierzchni – jest ciekawym pomysłem aranżacyjnym oraz pełni dwie funkcje – blatu do przygotowywania potraw oraz stołu. Pamiętajmy, że tam gdzie siedzimy musi być wygodnie i przestronnie.

Oświetlenie

Ta pozornie błaha sprawa odgrywa niezwykle istotną rolę. Odpowiednie oświetlenie kuchni wpływa na nasz komfort użytkowania. Pamiętajmy o najbardziej newralgicznych miejscach – przestrzeń pod wiszącymi szafkami, narożniki, stół. Tam gdzie przygotowujemy posiłki, np. kroimy, musimy mieć cały czas dostęp do światła, tak aby móc gotować nawet późnym wieczorem.

Blaty

Wybór dobrych blatów to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką muszą podjąć urządzający kuchnie. Na rynku jest wiele produktów wykonanych z różnych materiałów. Jaki blat wybrać, aby spełnił nasze wszystkie oczekiwania?

Dużą popularnością cieszą się blaty z naturalnych kamieni. Są odporne na wysoką temperaturę, nie rysują się, świetnie wyglądają. Z pewnością posłużą bardzo długo w nawet najbardziej eksploatowanej kuchni.

Blaty stalowe sprawdzą się w nowoczesnych, chłodnych aranżacjach. Wykorzystywane są zarówno w kuchniach profesjonalnych, jak i prywatnych. Ich dużą zaletą jest odporność na wszelkie zabrudzenia.

Blaty z płyty laminowanej to propozycja dla wymagających Klientów. Odporne na zaplamienia, temperatury i uszkodzenia mechaniczne posłużą nam bardzo długo.

Pamiętaj, aby wybierając meble kuchenne nie kierować się impulsem, sezonowym trendem, tylko postawić na profesjonalne wykonanie oraz ponadczasowość! Kuchnia może służyć na pokolenia, a odpowiednio zaaranżowana stanie się sercem twojego domu.

Pozdrawiamy, Acerys.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.