Opublikowano:: czw, Lut 11th, 2016

Kraj, którego symbolem jest paw – Indie

Miejscem, które każdy z powinien odwiedzić Indie. Być może, dla wielu jest to kraj niezwykle odległy. Niektórzy ze względu na odległość dzielącą Polskę od Indii rezygnują z wyprawy. A przecież mogłaby ona stać się podróżą ich życia. Bogactwo atrakcji jednego z największych krajów świata z całą pewnością przewyższa odległość od Polski.

Taj_Mahal_FrontIndie jako państwo zajmujące siódme miejsce na świecie pod względem wielkości i jednocześnie drugie pod względem liczby ludności musi mieć w sobie coś niezwykłego. Tak też jest. W swoim ogromie kraj ten dysponuje dość ciekawym ukształtowaniem terenu. Od północy Indie są ograniczone przez największe pasma górskie świata — Karakorum oraz Himalaje. Co ważniejsze, kraj graniczy z takimi państwami jak Pakistan, Chiny, Nepal, Bhutan, Myanmar i Bangladesz czy chociażby Sri Lanka.

Bogactwo Indii tkwi w wielu szczegółach. Tutaj każdy detal odgrywa istotną rolę. Bogactwo środowiska naturalnego, zróżnicowanie geograficzne i mozaika kultur sprawiają, że jest to jeden z najbarwniejszych i zarazem najciekawszych krajów współczesnego świata. Tutaj bowiem tradycja przeplata się z nowoczesnością, cywilizacja z naturą a bogactwo z biedą.

Przemierzając Indie, każdy zauważy, że krajobraz zmienia się tutaj równie szybko co pogoda. Pustynny Radżastan, najwyższe szczyty świata w Karakorum oraz Himalajach, tropikalne lasy Ghatów, piaszczyste plaże Goa i pełne świątyń i pałaców miasta. Wśród wielobarwności kulturowej odnajdziemy wpływy praktycznie wszystkich religii świata od wywodzącego się stąd hinduizm, poprzez buddyzm, dżinizm, chrześcijaństwo, islam, aż po judaizm. Najświętszym miejscem i ośrodkiem kultu jest Waranasi znane z rytualnych kąpieli w świętej rzece Ganges.

Jedną z największych atrakcji Indii jest Taj Mahal. Jest to jeden z głównych punktów wielu wycieczek, nie tylko zagranicznych. Jest to największe indyjskie mauzoleum. Wzniesione zostało na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Szahdżahana – Mumtaz Mahal. Wśród Hindusów Taj Mahal zwany jest Świątynią Miłości. Cały kompleks zajmuje dość spory teren. Poza tym składa się z głównej świątyni, którą zwieńcza ogromna kopuła w kształcie cebuli. Jest to element charakterystyczny dla sztuki islamu. Co ważniejsze, aby wejść na jego teren, każdy musi przejść przez olbrzymią bramę. W tym wypadku symbolizuje ona wrota do raju.

Wśród wielu atrakcji odnajdziemy także wspaniałe parki narodowe oraz niezwykłe rezerwaty. Tam wśród gęstej roślinności charakteryzującej ten region świata odnaleźć można unikatowe wręcz gatunki zwierząt. Tutaj na wolności żyje tygrys azjatycki, nosorożec indyjski, lampart, lew indyjski, kobra oraz paw. Ostatni stał się narodowym symbolem Indii. Jednym z najciekawszych miejsc jest chroniący populację tygrysów park Rathambore.

Podróż przez Indie wiąże się niezwykłą różnorodnością. Wielobarwnością przypomina rozłożony pawi ogon powiewający na wietrze. Liczne grupy etniczne zachowały do dziś swoją tożsamość kulturową. Nie chodzi tutaj jedynie o język, ale i odmienną architekturę, sztukę, zwyczaje, literaturę, taniec, a nawet poglądy. Choć kraj ten wywołuje niejednokrotnie skrajne odczucia, nikogo nie pozostawia obojętnym, sprawiając, że długo pozostaje w naszej pamięci.

Kiedy mówimy o Indiach, niewielu utożsamia ten kraj z pięknymi plażami, spokojem i palmami. Większość widzi targi, ogrom ludzi i pędzącą cywilizację. Jednak udając się do Goa, spotkamy piaszczyste długie plaże, które przechodzą z jednej strony w turkusowe wody Oceanu Indyjskiego, z drugiej zaś w soczystą zieleń gajów palmowych. Tam właśnie znajdziemy najbogatsze oferty hotelowe, które obejmują luksusowe resorty, obsługiwane przez doskonale wyszkolony personel.

Drugim miejscem, gdzie odpoczniemy od miejskiego zgiełku, jest Karela. Miejsce to zostało sklasyfikowane na liście najbardziej rajskich miejsc na świecie według National Geographic.

Indie są bez wątpienia miejscem, które każdy  powinien odwiedzić w swoim życiu przynajmniej raz.

Pozdrawiamy, Newpoland.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.