Opublikowano:: pt, Lis 27th, 2015

Kraj kontrastów – Maroko

Północ Afryki to region pełen barw. Piękny, kolorowy, okraszony cudownym zapachem mieszających się przypraw, które mienią się różnymi barwami. Nie chodzi tutaj wcale o Tunezję czy Egipt, ale o niezwykle interesujące Maroko.

Państwo północno- zachodniej Afryki, którego plaże oblewają wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego.

9123946665_14d29228ce_oKrólestwo Maroka to kraj wielu kontrastów. Znajdziemy tam bowiem, wspaniałe skute lodem górskie szczyty, słoneczne plaże, gorące piaski Sahary oraz przywołującą wspomnienia z podręczników historii architekturę. Ten niezwykły kraj, to miejsce, w którym skwar łączy się z lodem, a historia ze współczesnością – interesująca kombinacja.

Oryginalna kultura i folklor dają każdemu turyście niezapomniane wrażenia. A fakt tego, że zarówno Arabowie, jak i druga co do wielkości część ludności Berberzy są niezwykle gościnni – cenią wartości rodzinne oraz radość życia. Berberzy zamieszkują głównie tereny Sahary, więc świetnie wiedzą jak przeżyć w trudnych warunkach.

Uroki Maroka to przede wszystkim przyroda oraz historia. To tutaj wielbiciele windsurfingu docenią miasta znajdujące się na wybrzeżu Atlantyku, a wszystko ze względu na panujące tam silne watry.

Essaouira – miejsce gdzie windsurfing jest największą atrakcją. Typowo nadmorskie miasto, w którym dominują wąskie uliczki oraz pobielone domy z niebieskimi okiennicami. A to wszystko uszlachetniają smaki owoców morza i ryb, które są na wyciągnięcie ręki. Piaszczyste plaże, po których spacer uraczy każdy wieczór. Niezwykłe zachody słońca uszlachetniające ów spacer. Zapach morza i port z drewnianymi łodziami dopełniają ten przepiękny klimat.

7458128554_610d44efbe_bZ kolei wielbiciele historii, kultury czy innych atrakcji, z całą pewnością zapełnią swój kalendarz, na cały wyjazd.

Kraj kontrastów, jakim jest Maroko, ma do zaoferowania wiele. Jednym z takich miejsc jest Fez. Miasto, które jest dawną stolicą królestwa, dziś pełniące funkcję ośrodka gospodarczo-turystycznego. Najważniejsze jednak jest to, że Fez to centrum religijne kraju. To tutaj znajduje się jedna z ciekawszych Medyn tej części Afryki. Nie bez powodu znalazła się ona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto, gdzie minarety pięknych meczetów górują nad średniowiecznym centrum, a liczne medresy kształcą znawców Koranu.

Kolejnym ważnym miejscem jest filmowa Casablanca, której nazwa na stałe połączyła się z amerykańskim kinem. Miasto leżące nad Oceanem Atlantyckim ma do zaoferowania wiele. Historyczna Medyna, meczety: Hassana i Wielki to tylko nieliczne z atrakcji historycznych. Wystarczy kilka chwil spaceru uliczkami Casablanki, aby zatracić się w tym niezwykłym marokańskim mieście. Równie istotny dla każdego turysty powinien być Marrakesz. Bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast tego kraju. Miasto, w którym kultura Afryki łączy się z arabską. Marrakesz skrywa w swych murach przepiękny meczet Kutubijja, który jest klasycznym przykładem marokańskiej architektury.

Cóż pozostaje? Nic innego niż rezerwacja biletów nawet nie wchodzi w grę! Wyzbądź się ograniczeń i wyjedź do Maroka, bo naprawdę warto!

Pozdrawiamy, Newpoland.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.