Opublikowano:: czw, Lis 19th, 2015

Konstrukcja placu zabaw

Budowa placu zabaw to przedsięwzięcie o wiele trudniejsze niż większość z nas mógłby się wydawać. Na pierwszy rzut oka, spostrzegamy, że jest to prosta konstrukcja, której elementy nie odbiegają technologicznie poza pewien model. Niestety jest to twierdzenie błędne, ponieważ w budowie placów zabaw dla dzieci zwraca się uwagę na wiele czynników, o których przeciętny użytkownik może nawet nie mieć pojęcia.

Nowoczesne technologie pozwalają na znaczne ułatwienia konstrukcyjne. Oczywiście należy odpowiednio podejść do problemu, jednak w dzisiejszych realiach zarówno drewniane, jak i metalowe place zabaw dla dzieci czy nawet tak często spotykane w ostatnim czasie siłownie, opierają się na budowaniu w systemie modułowym. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne dla konstruktorów i projektantów, ale i przede wszystkim bezpieczne.

W przypadku budowy w systemie modułowym na konstrukcję placu zabaw składają się przeróżne elementy. Wystarczy jedynie spojrzeć na obiekt, a łatwo domyślić się, że praktycznie każdy element może być konkretnym modułem, konkretną częścią – wieża, dach, pomosty, różnego rodzaju wejścia, przejścia zjeżdżalnie czy drabinki. Wszystkie te elementy są konkretnymi częściami całej konstrukcji. Co ważniejsze, każdy element budowli powinien być opatrzony konkretnym atestem oraz certyfikatem. Tutaj niezależnie od tego, czy kupujemy drabinkę, czy będziemy wykładać powierzchnię elastycznym materiałem, który zwiększy bezpieczeństwo dzieci w wypadku upadku. Atest gwarantuje bezpieczeństwo – pamiętaj o tym.

Dzięki wykorzystaniu modułowego systemu budowy placów zabaw możliwe jest konstruowanie niespotykanych gdzieś indziej zestawów, które oferują dzieciom indywidualnie dopasowane funkcje. Wszystko według potrzeb klienta. Dlatego też jest to rozwiązanie wygodne. Wszystko za sprawą tego, że inwestor dokładnie określa swoje potrzeby, według których wykonawca może dokładnie dobrać konkretne moduły całej konstrukcji. Pozwala to na zaspokojenie wszelkich możliwych potrzeb określonych przez klienta, niezależnie od miejsca instalacji czy jej wielkości.

Szeroka oferta to podstawa dobrej konstrukcji. Dodajmy do tego nieszablonowe oraz indywidualne podejście do każdej inwestycji, a otrzymujemy idealny plac zabaw, na który każde dziecko przychodzić będzie z uśmiechem na twarzy. Rodzic z kolei zauważy nie tylko to, że konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo jego dziecku, ale i pozwala na jego rozwój fizyczny, jak i intelektualny. Co więcej, doprowadza do socjalizacji dziecka, które często okazję do spotkania z innymi dziećmi ma właśnie podczas szaleństw na placu zabaw.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.