Opublikowano:: wt, Lip 28th, 2015

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Wszyscy rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki, czyli takie, by dzieci mogły cieszyć się pełnią zdrowia, a ich rozwój przebiegał prawidłowo. Niektórym nasuwa się w związku z tym wątpliwość: czy w pokoju naszych pociech może znajdować się klimatyzacja? Odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak! Przemawia za tym wiele argumentów, dlatego ten artykuł dowiedzie, że to twierdzenie rzeczywiście jest prawdziwe.

4590815758_78a9a032b9_oMimo, że liczba Polaków posiadających klimatyzację w domach wciąż rośnie, to nadal jest rzadko spotykana w większości gospodarstw. Dlatego wiedza mówiąca o tym, jak umiejętnie z niej korzystać, nie jest jeszcze powszechna. Okazuje się, że to właśnie niewiedza, brak doświadczenia czy sprzeczne informacje w zakresie prawidłowego korzystania z klimatyzatora, są najczęstszą przyczyną chorób. Czego więc należy unikać? W przypadku dzieci trzeba pamiętać o tym, aby nie kierować strumienia wywiewanego powietrza wprost na łóżeczko, bowiem maluchy są bardzo wrażliwe na przeciągi. Różnica między temperaturą za oknem i tą panującą w mieszkaniu nie powinna przekroczyć 6°C. Często się zdarza, że użytkownicy ustawiają klimatyzację na 18 stopni, podczas, gdy na zewnątrz przekracza ona 30 stopni. Ustawienie tak dużej różnicy jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy nie wychodzimy z tak mocno schłodzonych pomieszczeń. W przeciwnym razie nagła zmiana temperatur może spowodować katar i zapalenie gardła, a w konsekwencji może się rozwinąć zapalenie oskrzeli czy płuc.

Fachowcy nie mają wątpliwości, że montaż klimatyzacji w pokojach dzieci jest jak najbardziej dopuszczalny, a nawet wskazany. Przy prawidłowej eksploatacji – zgodnej z zaleceniami producenta – nie dość, że nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, to klimatyzacja poprawia warunki panujące w pomieszczeniu. Pozwala dzieciom łatwiej znosić letnie upały, zarówno w dzień, jak i w nocy – chłodniejsze powietrze ułatwia zasypianie i pozwala dziecku przespać spokojnie noc bez pocenia się i związanego z tym dyskomfortu.

Na rynku dostępne są również urządzenia wyposażone w specjalne filtry i oczyszczacze,  poprawiające jakość powietrza poprzez eliminację zanieczyszczeń biologicznych zagrażających zdrowiu: wirusów, bakterii, roztoczy, pleśni i czynników wywołujących alergie. Jest to wyjątkowo istotne dla dzieci, które już cierpią na astmę lub alergię – choroby będące w ostatnim czasie prawdziwą plagą.

Ogromną zaletą klimatyzatora jest możliwość utrzymywania w pokoju dziecka wyższej temperatury, niż w pozostałych pomieszczeniach. Pokój można dodatkowo ogrzewać, np. przed kąpielą lub poza sezonem grzewczym w chłodniejsze dni i noce.

Poza funkcjami chłodzenia i ogrzewania klimatyzatory mogą również regulować wilgotność w pomieszczeniu oraz poprawiać cyrkulację powietrza.

Jak widać klimatyzacja w pokoju dziecka niesie ze sobą wiele zalet i jest całkiem bezpieczna. Warunkiem jest prawidłowe jej zamontowanie, korzystanie w sposób prawidłowy (zgodnie z zaleceniami producenta) oraz regularne czyszczenie i serwisowanie przez odpowiednie osoby.

Dobór i montaż klimatyzacji w Warszawie i okolicach zapewnia nasza firma.

Pozdrawiamy, Firmamtm.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.