Opublikowano:: śr, Lip 29th, 2015

Kilka słów o zabiegach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna cieszy się dziś ogromną popularnością. Jak wynika z badań TNS Polska ponad 500 tys. Polaków planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy poddać się jakiemuś nieinwazyjnemu zabiegowi medycyny estetycznej. Co ciekawe prawie 90% stanowią kobiety. Znaczna większość pacjentów pokryje koszty z bieżących środków lub oszczędności. Niektórzy gotowi są także wziąć kredyt, by móc poprawić swój wygląd. Ceny zabiegów zaczynają się od kilkuset złotych, lecz wiele z nich możne kosztować nawet kilkanaście tysięcy.

girl-454564_1280

Problemy, które rozwiązywane są tymi metodami najczęściej wiążą się z negatywnymi skutkami starzenia. Zwykle lekarze do czynienia mają z wypełnianiem zmarszczek mimicznych, których można pozbyć się dzięki kilku zastrzykom z toksyny botulinowej (tzw. Botox). Nakłucia są niemal bezbolesne, a rezultaty utrzymują się przez około 4-6 miesięcy. Warto dodać, że nie tylko niweluje on istniejące już zmarszczki, ale również zapobiega powstawaniu nowych. Dzięki regularnym zabiegom znacznie można opóźnić proces ich powstawania w okolicy objętej terapią. Tym sposobem można podnieść brwi czy też usunąć potliwość pach, stóp i dłoni. Leczenie dolegliwości za pomocą tej substancji jest obecnie zabiegiem, który cieszy się największą popularnością.  Znaczna większość pacjentów jest w pełni usatysfakcjonowana efektami, których nie jest w stanie zapewnić żaden, nawet najlepszy kosmetyk. Dużą zaletą zabiegów botoksem jest znikoma ilość skutków niepożądanych i w gruncie rzeczy zalicza się je do najbezpieczniejszych zabiegów medycznych.

Stosunkowo nową metodą stosowaną w medycynie estetycznej i kosmetologii jest IPL czyli impulsowe źródła światła. Za pomocą tego urządzenia można wykonać zabieg fotoodmładzania. Pozwala to na redukcję zmarszczek i zmian barwnikowych, a także zwiększenie napięcia skóry poprzez termiczne skrócenie włókien kolagenowych. IPL doskonale radzi sobie również z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi na twarzy i zmniejsza zaczerwienie skóry twarzy u osób z cerą naczynkową bądź trądzikiem różowatym. Zabieg ten można wykonywać zarówno na twarzy, szyi i dekolcie, jak i na zewnętrznej stronie dłoni. Jest lekko bolesny i czasem istnieje konieczność stosowania różnych metod znieczulających. Cechuje się dużą skutecznością, ale nie zmusza następnego dnia po zabiegu do absencji w pracy. Na drugi dzień po jego wykonaniu nie są widoczne szczególne oznaki pozabiegowe.

Zabiegi zaliczające się do tej dziedziny medycyny charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem i dużą skutecznością. Oczywiście pod warunkiem, iż zostaną wykonane przez profesjonalistów i w odpowiednio wyposażonych gabinetach.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.