Opublikowano:: śr, Sie 19th, 2015

Kilka słów o kratach pomostowych

Duża część społeczeństwa zapewne miała większe lub mniejsze doświadczenia i kontakty z kratami pomostowymi. Niestety, ale większość jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie patrzą się na coś, co z całą pewnością dużej części z nas ułatwia życie. Podążając miejskimi ścieżkami, nikt z reguły nie zwraca uwagi na to, co nas otacza. Dlatego wiele elementów zwyczajnie może nam umykać. Jednak są ludzie, którzy dobrze wiedzą czym są kraty pomostowe i jakie jest ich główne zastosowanie. Spróbujmy zatem nakreślić wszystkim pokrótce to, czym dokładnie są te elementy, które nie zawsze dostrzegamy.

stairs-839829_640Kraty pomostowe są elementem wykorzystywanych w wielu branżach. Oczywiście, najczęściej widuje się je w ogólnie rozumianym budownictwie przemysłowym. W tym wypadku chodzi nam przede wszystkim o przemysł paliwowy, chemiczny czy spożywczym, gdzie ważne są idealnie dopasowane warunki pracy. Pamiętajmy jednak, że kraty pomostowe wykorzystywane są również w ogólnie rozumianym budownictwie. Może nie każdy to zanotował podczas miejskiego spaceru, ale kraty pomostowe stosuje się w budowie podłóg, schodów czy podestów. Jednak coraz częściej stają się one podstawą nowoczesnych „urban building solutions”. Wszystko za sprawą tego, że wykorzystuje się je również jako powierzchnie mostu, balkon czy płot.

Największą ich zaletą jest jednak to, że mogą być produkowane z zupełnie różnych materiałów. Najczęściej spotyka się te wykonane ze stali zwykłej, nierdzewnej, aluminium, ale i różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Te ostatnie, wykorzystuje się również w nieco innych miejscach, aniżeli zwykłe stalowe. Tworzywo sztuczne ma to do siebie, że nie rdzewieje. Dlatego często staje się materiałem z którego powstają różnego rodzaju ogrodzenia. Jednak chyba najbardziej znanym rozwiązaniem jest stosowanie takich krat w marinach czy zastępując klasyczne drewniane pomosty na plażach.

Warto zauważyć, że zarówno przez to, z jakiego materiału są one wykonane oraz mają różne zastosowanie, jak i nazewnictwo. Przez to właśnie możemy liczyć na dużą różnorodność oferty. Wiąże się to jednak również z ewentualnymi problemami podczas zakupów. Dlatego zamawiając kraty, warto jest dokładnie określić gdzie i w jakich warunkach będziemy wykorzystywać nasze kraty. Wszystko za sprawą tego, że dokonanie błędnego zakupu może skończyć się tym, że zakup nie będzie spełniał w pełni naszych potrzeb.

Po takiej lekcji z całą pewnością w momencie, gdy ktokolwiek z Was spostrzeże ten element urbanistycznej architektury, z całą pewnością będzie już w stanie zidentyfikować dany element.

Patrzcie zatem pod nogi! Ergo-invest.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.