Opublikowano:: pt, Cze 26th, 2015

Każde połączenie jest istotne

Nawet w małej firmie, gdzie na co dzień pracuje niewiele osób, ważna jest komunikacja, nie tylko wewnętrzna, ale przede wszystkim zewnętrzna. Każdego dnia na świecie wykonuje się dziesiątki, o ile nie setki połączeń telefonicznych, a większość z nich to połączenia z mniejszymi lub większymi firmami. Dlatego warto zadbać o to, aby nasz telefon nie był ciągle zajęty i każdy potencjalny klient czy interesant docierał do odpowiedniego działu. W tym celu warto zainwestować w centralę telefoniczną, która z całą pewnością rozwiąże ewentualne problemy w komunikacji.

FTTR_RTT56B_TelephoneDzięki takiemu rozwiązanie kilkuosobowa firma może dysponować siecią komunikacyjną niczym poważana w świecie korporacja, obsługująca kilkaset połączeń dziennie. Warto zauważyć, że zastosowanie urządzenia, jakim jest centrala telefoniczna, znacznie ułatwia działanie przedsiębiorstwa, a wszystko dzięki możliwości łatwiejszego nawiązywania połączeń telefonicznych. W momencie wyboru centrali warto zwrócić uwagę na to, jak wielu pracowników ma nasza firma. Jeżeli jest to małe przedsiębiorstwo, gdzie podłączonych jest mniej niż dziesięć telefonów, z całą pewnością wystarczy niewielkie urządzenie jak, chociażby Prima Mini czy VoIP, które nabyć można w dość przystępnej cenie, zyskując jednocześnie dużą funkcjonalność.

Jeżeli przedsiębiorstwo się rozrasta, a wraz z nim potrzeby komunikacyjne, dobrym rozwiązaniem może okazać się zmiana centrali na bardziej zaawansowaną. Modele z wyższej półki pozwalają na rozbudowę centrali, a wszystko dzięki modułowej budowie urządzenia. Dzięki takiej inwestycji nasza centrala rośnie wraz z firmą.

3808_0Jednak najważniejszym argumentem, który przemawia za zakupem takiego urządzenia, są przede wszystkim oszczędności. Innowacyjne rozwiązania tworzone są przecież po to, aby nie tylko przynosić zyski, ale i oszczędności, a centrala telefoniczna jest tego najlepszym przykładem. Najczęściej wykorzystywane modele korzystają z tanich rozmów w technologii VoIP (Voice over Internet Protocol), która umożliwia komunikację telefoniczną poprzez łącze internetowe. Technologia ta umożliwia eliminację połączenia stałego, sprawia to, że VoIP jest o wiele bardziej oszczędny niż tradycyjne połączenie analogowe. Dzięki zintegrowanym kartom GSM możliwe jest uzyskanie tańszych lub całkowicie darmowych rozmów telefonicznych za pośrednictwem sieci komórkowych. Warto zauważyć, że dzięki temu urządzenia telefoniczne umożliwiają również odbiór, ale i wysyłkę smsów. Ulepszenia technologiczne pozwalają również większości urządzeń tego typu na nagrywanie rozmów telefonicznych oraz poczty głosowej, co w przypadku niewielkich firm, dla których każda wiadomość czy zlecenie są ważne, może być niezwykle istotne. Jednak jednym z istotniejszych faktów jest to, że całym urządzeniem zarządzać można dzięki zwyczajnej przeglądarce internetowej.

Inwestycja w jakikolwiek model z dostępnych na rynku central telefonicznych z całą pewnością pozwoli na szybki rozwój firmy oraz obsługę klientów na najwyższym poziomie, niezależnie czy używana jest w warsztacie samochodowym, czy kancelarii adwokackiej.

Pozdrawiamy, Rettpol.com.pl