Opublikowano:: śr, Lut 17th, 2016

Kawałek historii. Fibar Group

System zabezpieczający dom musi być łatwy w obsłudze, intuicyjny i zrozumiały dla przeciętnego użytkownika. Nie może utrudniać codziennego funkcjonowania, a wspierać i wyręczać nas w obowiązkach. To wszystko udało się osiągnąć twórcom technologii Fibaro. A jaka jest historia tej firmy opartej na polskiej myśli technologicznej?

Firma ma swoje korzenie w Wielkopolsce, tutaj zaczynała jako trzyosobowy start-up, który został zarejestrowany pod nazwą Fibar Group.

Stworzona od podstaw firma dziś jest jednym z liderów w branży. Na trudnym i wymagającym rynku automatyki budynkowej, proponuje innowacyjne i atrakcyjne dla odbiorcy rozwiązania. Głównym rynkiem zbytu nie jest Polska, choć i w rodzimym kraju rozwiązania fibaro stają się coraz bardziej popularne. Ma to związek ze wzrostem świadomości społeczeństwa, otwarciem na najnowsze technologie oraz zwiększeniem zasobności portfela.

modern_communication_technology_flat_illustration_by_cursorch-d72tm9fCo oferuje system FIBARO?

To innowacja na rynku automatyki budynkowej. Cenralna jednostka – HC2 – wraz z modułami i elementami sensorycznymi daje bardzo szerokie pole do manewru. Twórcy porównują system do układu nerwowego człowieka. Centrala to mózg, bez którego ludzki organizm nie może działać – to centrala odbiera bodźce wysyłane przez zmysły oraz zmienia je na informacje i wysyła dalej w formie polecenia. Wykonawcami są ręce i nogi systemu, każdy z elementów odpowiada za powierzone zadanie. Fibaro zmieni każdy dom i mieszkanie w samoistnie działający mechanizm, który ułatwi życie wszystkim domownikom. Sterowanie urządzeniami AGD i RTV, oświetleniem, roletami, markizami, poziomem temperatury, bramami, alarmem nie jest opowieścią z przyszłości, ale właśnie naszą rzeczywistością. Wszystko to dzieje się za pośrednictwem smartphona, tableta bądź komputera. A co najważniejsze – sterować domem można z najodleglejszego miejsca na ziemi. Instalacja systemu jest zupełnie bezinwazyjna – nie wymaga wielkiego remontu, burzenia ścian i kilometrów kabli.

Twoje bezpieczeństwo

Myśląc o inteligentnym domu często obawiamy się, że to system zawodny. W dobie cyberprzestępczości myślimy, że taki dom jest na wyciągnięcie ręki sprytnych hakerów. A jeżeli ogromnym budynkiem można sterować za pośrednictwem telefonu to obawy potencjalnego użytkownika dwoją się i troją. Fibaro to szereg zabezpieczeń, które gwarantują użytkownikowi komfort i bezpieczeństwo. Technologia wykorzystuje bowiem kanały bezprzewodowej łączności, które są stabilne, a sąsiednie instalacje nie mają wpływu na ich działanie. Fibaro działa na autonomicznej częstotliwości – to gwarancja, że system jest odporny na zewnętrzne sygnały. Paraliż jest po prostu technicznie niemożliwy.

W przypadku zdalnego sterowania systemem użytkownik musi zalogować się na specjalny serwer zdalnego dostępu, który jest zabezpieczony nazwą użytkownika i hasłem. Następnie poprzez szyfrowane, bezpieczne połączenie HTTPS użytkownik łączy się ze swoją centralką, na którą musi się ponownie zalogować lokalnymi danymi. Centrala nie jest widoczna dla nikogo z zewnątrz – Fibaro to po prostu bezpieczeństwo.

Pozdrawiamy, Dom-inteligentny.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.