Opublikowano:: pt, Kwi 3rd, 2015

Karboksyterapia – podnieś prestiż swojego gabinetu

Jeżeli nie jesteś usatysfakcjonowany z efektów pracy na swojej aparaturze, Twoi Klienci dostrzegają jedynie niewielkie efekty kosmetyczne, a misją Twojego Salonu jest uczciwe podejście do Klienta i chęć zaoferowania skutecznych zabiegów – czas na zmianę! Oryginalne urządzenia do karboksyterapii są obecnie najchętniej wybieraną aparaturą. Wysoka liczba wskazań, skuteczność potwierdzona badaniami, bezpieczeństwo i duże zainteresowanie Klientów tą metodą, to istotne czynniki mające wpływ na wybór przez lekarzy i kosmetologów właśnie tej aparatury.

W Stanach Zjednoczonych, czy krajach Ameryki Południowej (uważanych za mekkę osób dbających o swój wygląd) jest to zabieg stosowany z ogromnym powodzeniem od wielu lat. W Polsce, do niedawna, zabiegi karboksyterapii wykonywane były jedynie przez lekarzy. Jednak od momentu, kiedy pojawił się bezpieczne i w pełni zautomatyzowane aparaty, wyposażone w proste w obsłudze, pneumatyczne pistolety, zabiegi te cieszą się coraz większą popularność w salonach kosmetologii estetycznej. Wymaga to jednak fachowego i certyfikowanego przeszkolenia przez wyspecjalizowaną firmę, zatrudniającą osoby z dużym doświadczeniem w pracy na tej aparaturze.

Co to jest karboksyterapia?

HIT!-Karboksyterapia-CARBOXYTHERAPY-TM-DUAL-MC2-karboksyterapia-37Dobroczynny wpływ dwutlenku na ludzki organizm znany jest od lat. W połowie lat trzydziestych ubiegłego wieku, we francuskim kurorcie Royal Spa naukowcy odkryli, że kąpiele w wodach bogatych w CO2 przyspieszają gojenie się ran. Na początku, dwutlenek węgla wykorzystywany był głównie w leczeniu chorób układu krążenia. Tak naprawdę odkrycie efektów z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej terapii dwutlenkiem węgla było „skutkiem ubocznym” standardowych zabiegów leczniczych. Zauważono je w Urugwaju, podczas ostrzykiwań tkanki nad kolanami, pacjentów cierpiących na zakrzepicę żylną. Po serii zabiegów pacjenci zwracali uwagę, że oprócz efektów medycznych, zauważyli także poprawę wyglądu tej okolicy. Było to odkrycie wyjątkowo interesujące dla lekarzy ponieważ jest to jedno z najbardziej opornych na dietę i ćwiczenia miejsc.

Karboksyterapia polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu medycznego gazu CO2 za pomocą pneumatycznego pistoletu lub metodą ręczną. Jest to terapia bezpieczna, małoinwazyjna i klinicznie sprawdzona, doskonale radząca sobie z odmładzaniem skóry, walką z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniem skóry, łysieniem, jak również walką z cieniami pod oczami, czy nawet łuszczycą.

IMGP1017Wprowadzenie gazu powoduje zwiększony przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych w miejscu iniekcji. Poprawia się mikrokrążenie i następuje rewitalizacja komórek. Początkowo skóra odpowiada stanem zapalnym, w efekcie czego następuje wzmożona produkcja kolagenu. W ciągu następnych kilku miesięcy trwa dogłębna odbudowa skóry i kurczenie się włókien kolagenowych – znacznie poprawia się jakość, napięcie i sprężystość skóry.

Wprowadzenie dwutlenku węgla do tkanki tłuszczowej powoduje stopniowe rozpuszczenie komórek tłuszczowych. Lepsze ukrwienie okolic iniekcji powoduje, że przedostają się one do układu krwionośnego, przez węzły chłonne trafiają do wątroby, która je metabolizuje i usuwa z organizmu. Zmniejsza się więc zawartość tkanki tłuszczowej w miejscu poddanemu zabiegowi, a dokładając do tego wcześniej opisywaną wielopłaszczyznową poprawę jakości skóry, uzyskujemy efekt pięknego, pozbawionego cellulitu ciała.

Zalety karboksyterapii

Ogromną zaletą karboksyterapii jest jej wszechstronność. Liczba wskazań do zabiegów jest nieporównywalna z żadnym innym urządzeniem stosowanym w medycynie estetycznej i kosmetologii. Używa się ją w terapiach:
• redukcji cieni i worków pod oczami (do 90%)
• usuwaniu zmarszczek wokół oczu (do 56%)
• odmładzania szyi i dekoltu
• redukcji blizn trądzikowych (do 97%)
• wzmacniania i regeneracji cebulek włosowych (do 77%)
• zapobiegania wypadaniu włosów (do 77%)
• redukcji podwójnego podbródka
• redukcji intensywnego cellulitu (do 89%)
• usuwania rozstępów (do 97%)
• redukcji blizn (również pooperacyjnych) (do 97%)
• usuwania zlokalizowanej tkanki tłuszczowej (do 67%)
• braku elastyczności i zwiotczeniu skóry
• redukcji pajączków (teleangiektazji) (do 44%)
• usuwanie zmarszczek (do 56%)
• regeneracji skóry dłoni
• redukcji fałd nosowo wargowych
• leczenia objawów łuszczycy (do 55%).

Kolejnym atutem karboksyterapii jest bezpieczeństwo tej metody. Gaz CO2 nie jest w żaden sposób szkodliwy dla ludzkiego organizmu, jest przecież drugim co do ilości składnikiem powietrza, którym oddychamy. Istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań do zabiegu i są to jedynie ciąża oraz zaawansowane stadia ciężkich, przewlekłych chorób, stanowiące przeciwwskazania do wszelkiego rodzaju zabiegów, nawet kosmetycznych.

Karboksyterapia – czy to działa?

Karboksyterapia jest zabiegiem wyjątkowo skutecznym, co potwierdza ponad 60 lat badań klinicznych. Wykazały one, że iniekcje CO2, wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy. Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet 76%. W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Według przeprowadzonych badań, rozwiązania zastosowane podczas zabiegu wykazują również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.

Najlepszym dowodem na niesamowitą skuteczność tej metody są zdjęcia poniżej kobiety, która wykonała 4 zabiegi z odstępami dwutygodniowymi, pracując na urządzeniu Carboxytherapy Dual mc2.

spons

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl

Wyświetlono 1 Komentarz
Wyraź swoją opinię
  1. Mariola pisze:

    Fajny artykuł

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.