Opublikowano:: czw, Gru 17th, 2015

Jakie buty wybrać na ślub?

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Poprzedzają go zwykle długie przygotowania i wielkie oczekiwania. Szczególnie ważny, pod względem organizacji, jest on dla płci pięknej. To kobieta pragnie błyszczeć i czuć się wyjątkowo. W dniu ślubu wszystkie oczy skierowane są w końcu na Pannę Młodą. Fryzura, makijaż, buty oraz suknia muszą być nieskazitelne!

O świetnym wyglądzie często decydują dodatki. Również mogą strój zepsuć, dlatego dobierając je powinniśmy być bardzo uważni. Dobrym pomysłem jest zatem wykonanie próbnego makijażu i fryzury, szczególnie wtedy, kiedy nie jesteśmy do końca przekonane w czym naprawdę wyglądamy pięknie.

Kwestia butów jest z pewnością jedną z najważniejszych. W butach bowiem spędzamy wiele godzin, jak dobierzemy odpowiednie, to nawet całą noc. Buty muszą dobrze wyglądać z sukienką, ale jednocześnie powinny być wygodne. Jak zatem wybrać te idealne?

werner-verniz-nude

Dobry rozmiar

Wydaje się, że to sprawa banalna. Cóż bowiem trudnego w kupieniu butów w naszym rozmiarze? Po pierwsze rozmiary poszczególnych marek mogą się od siebie różnić. Należy być czujnym i najlepiej wymierzyć stopę, aby mieć pewność, że właśnie ten rozmiar jest nasz!

Buty wypada kupić z wyprzedzeniem. Absolutnie nie rób tego na ostatnią chwilę. Z butami na wielkie wyjście jest podobnie jak z butami w góry – nigdy nie zakładaj zupełnie nowych, które nie zostały wypróbowane. Kupując wcześniej zdążysz je rozchodzić – pochodzisz w nich w domu i zobaczysz, czy dasz radę przetańczyć całą noc.

Dobry materiał

Skórzane pantofelki posłużą dłużej niż te wykonane z syntetycznych materiałów. Coraz więcej Panien Młodych stawia na komfort i funkcjonalność. Przecież ślubne buty mogą posłużyć więcej niż tylko jedną noc. Dobry fason, nawet szpilek, sprawi, że buty będą uniwersalne. Obuwie skórzane to strzał w dziesiątkę!

Kształt czubka dobrany do kształtu stopy

Drobiazg, ale ważny. Jeżeli place są szeroko rozstawione, a drugi i trzeci palec są podobnej długości jak duży palec, panna młoda nie powinna wybierać butów ze szpiczastym lub migdałowym noskiem. W takim przypadku odpowiedni będzie czubek nieco szerszy, półokrągły.

Miękka wkłada pod wyściółką

Kobiety o wrażliwych stopach powinny wybrać szpilki lub czółenka z naturalnej skóry. Szczególną uwagę należy zwrócić także na wkładkę pod wyściółką – powinna zabezpieczyć stopę przed ewentualnymi odciskami. Jeżeli trzeba należy but wyposażyć w dodatkową wkładkę, np. żelową.

Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się cenne dla niejednej Panny Młodej. Życzymy Wam szalonych ślubnych nocy, które przetańczycie w przepięknych butach!

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.