Opublikowano:: wt, Cze 16th, 2015

Jak zostaje się legendą

Każdy miłośnik kina widział w akcji Clinta Eastwooda. Jeżeli jednak znalazł się na świecie miłośnik broni, który nigdy nie widział aktora wcielającego się w rolę Brudnego Harry’ego, to niestety, ale ma wiele do nadrobienia. Lepiej też, aby nie przyznawał się do tego w towarzystwie, bo taka nowina może falę zdziwienia wśród wszystkich znajomych. Bezapelacyjnie jest to kultowa postać, grana przez kultowego aktora i broń, przed którą drżał niejeden zbir. Broń ta na stałe już wpisała się w historię nie tylko amerykańskiej, ale i światowej kinematografii. Teraz nie jest to już tylko rewolwer jednego z funkcjonariuszów policji pracujących w San Francisco, ale i eksternatom wszystkich złoczyńców, którzy dezintegrują życie społeczne i budzą strach wśród spokojnych mieszkańców miasta.

771736707_aab45057d0_bSmith & Wesson Model 29, czyli wielbione przez wielu Magnum kaliber 44, bo o tej broni mowa, jest to amerykański rewolwer, którego produkcję rozpoczęto już w 1957 roku. Rewolwer wyposażony jest w magazynek bębenkowy, który mieści 6 nabojów. Ładowany jest on poprzez odchylenie bębenka w bok, dokładnie w ten sam sposób jest on rozładowywany. Jak nie trudno się zorientować największą popularność rewolwer zyskał po pierwszych projekcjach filmu Brudny Harry. Od tego momentu model ten zaczął być pożądany przez wielu. Z każdą kolejną częścią filmu, zainteresowanie bronią rosło, aż w końcu Magnum 44 stał się rewolwerem kultowym. Dzięki temu, że popyt na Magnum nigdy nie ustał, broń produkowana jest nadal. Jasne, że na rynku dostępne są różne jego wersje. 5778296303_c8c8e3705d_oKoniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, że nie jest to broń dla amatorów strzelania, wszystko przez to, że jest ona dość trudna do opanowania podczas samego strzału. Wszystko za sprawą dużego odrzutu. Oczywiście broń nie należy do najtańszych na rynku. Więc jeżeli nie dysponujemy kilkoma setkami dolarów, a broń traktujemy raczej jako przedmiot, który zawiśnie na ścianie i będzie podziwiany przez wszystkich gości, może lepiej zainteresować się repliką. Są one tańsze, a przede wszystkim nie jest przy nich konieczne posiadanie specjalistycznego pozwolenia na broń. Taki model w naszej kolekcji wzbudzi zainteresowanie wszystkich znajomych o podobnych zainteresowaniach.

To, że na naszej półce znajdzie się spluwa inspektora Harry’ego Callahana nie staniemy się od razu super bohaterem, który strzec będzie miasta przed złem czyhającym za każdym rogiem. Jednak w przypadku posiadania takiej broni nie chodzi o to, aby od razu czyścić miasto ze złoczyńców, ale o namiastkę tego, jak czuł się Brudny Harry, walcząc z kryminalistami San Francisco.

Pozdrawiamy, Galeriareplik.pl