Opublikowano:: pon, Lut 15th, 2016

Jak zorganizować wyjazd integracyjny

Wyjazd motywacyjny to dobre rozwiązanie. Jego głównym zadaniem jest integracja pracowników, podniesienie morale oraz motywację do dalszej pracy. Dlatego ważne jest, aby zapewnić uczestnikom wiele niepowtarzalnych atrakcji. Nie chodzi tutaj o indywidualne zadania, ale o takie, które scalą grupę, sprawiając jednocześnie, że przyszła praca nad kolejnymi projektami przebiegać będzie o wiele sprawniej.

organization-582919_960_720Przede wszystkim ważne jest miejsce wyjazdu. Jednak w tym celu należy dokładnie ustalić liczbę uczestników wyjazd. Dlaczego? Liczy się liczba miejsc, które należy zarezerwować. Gdyby okazało się, że ktoś odpadnie, to nadwyrężymy zasoby finansowe. Z kolei, kiedy zarezerwujemy mniej miejsc, niż będzie uczestników, ktoś zostanie wykluczony. Ważniejszy jest budżet. Należy go ustalić na długo przed planowanym wyjazdem. Mając dokładną kwotę, możemy wybrać miejsce wyjazdu oraz określić, jakich atrakcji oczekujemy.

Kolejnym po budżecie punktem powinno być ustalenie miejsca. W takim wypadku musimy wybrać hotel, który jest w stanie zapewnić określone atrakcje. Jednak tańszym rozwiązaniem może okazać się rezerwacja hotelu oraz wynajęcie dobrej firmy eventowej. To z całą pewnością będzie dobry wybór. Dlaczego? Wyspecjalizowana firma może zapewnić znacznie bogatszy pakiet atrakcji integracyjnych. Jeśli zdecydujemy się na taką opcję, firma może dojechać do oddalonego od centrum miasta hotelu wraz z całym swoim sprzętem. Dobra firma, dość często dopasowuje wszelkie atrakcje do otoczenia. Częstym rozwiązaniem jest spływ kajakowy, jazda na quadach, paintball czy wspinaczka.

dragon paintball 0975Pamiętajmy, że należy wybrać takie atrakcje, przy każdy będzie się dobrze bawić. Dlatego najlepiej poszukać rozwiązań alternatywnych. Takich, które większość z uczestników robić będzie po raz pierwszy w życiu. Wtedy nikt nie będzie miał złych doświadczeń i z chęcią uczestniczyć będzie w przedsięwzięciu.

Co również powinno być istotne? Transport! Do określonego miejsca trzeba przecież jakoś dojechać. Tutaj niezależnie od ilości uczestników najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście autokar. Dobrze dobrany środek transportu to sprawa dość ważna. Dostosowujemy go do liczby uczestników. Wiadomo przecież, że jeden standardowy autokar z całą pewnością przewiezie około 50 osób.

Ciekawe jest to, że jeden taki wyjazd może całkowicie zmienić postrzeganie innych osób. Jedna partia paintballa może sprawić, że dana grupa uczestnicząca w walce pozna się na tyle, że w kolejnym projekcie będą współpracować efektywniej. Sprawdź sam, jak wyjazd integracyjny wpłynie na Twoich pracowników.

Pozdrawiamy, Dragonevent.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.