Opublikowano:: śr, Lip 15th, 2015

Jak zorganizować przeprowadzkę

 Każdy z nas przeprowadza się przynajmniej kilka raz w życiu. W zależności od tego, jak i gdzie żyjemy przeprowadzamy się częściej lub rzadziej, jednak nikogo ta wątpliwa przyjemność nie omija. Nim zaczniemy wieść stabilne życie, jesteśmy trochę jak nomadzi, którzy wędrują w poszukiwaniu lepszego jutra. Wiele na ten temat powiedzą studenci, którzy mieszkania zmieniają jak rękawiczki. Logistycznym przedsięwzięciem jest również zmienianie miejsca zamieszkania wraz z całą rodziną. Jesteśmy sentymentalni i często trudno jest nam się pozbyć przedmiotów, których nie używamy, ale są one dla nas z jakiegoś powodu ważne. Co zrobić, żeby nie zwariować? Przeprowadzka jest z pewnością jedną z najbardziej stresujących czynności, warto zatem zaplanować ją wcześniej, aby oszczędzić sobie nerwów i frustracji.

16842874740_53822138d1_z

Od czego zacząć?

Przede wszystkim nie pakuj tego co jest niezbędne do życia. Bieliznę (przynajmniej jej część), podstawowe kosmetyki, ubrania oraz kilka kuchennych przyborów zostaw na wierzchu. Istnieje szansa, że potrzebne rzeczy rzucisz na sam dół kartonu, po co tracić cenny czas na szukanie szczoteczki do zębów?

Ważne jest również wydzielenie przestrzeni. Jedno pomieszczenie powinno służyć za miejsce do układania dobytku. Niech będzie to pokój, w którym nikt nie śpi, który nie jest często eksploatowany – powinien być on  traktowany tylko jako magazyn.

W co pakować?

Wszystko oczywiście zależy od wagi pakowanych produktów. Książki powinny znaleźć się w stabilnej skrzyni, wartościowe naczynia np. porcelana należy owinąć w ręcznik albo gazetę. Ubrania doskonale pasują do kartonów. Dobrze je odpowiednio wcześniej zbierać. Czasami można je spotkać w popularnych marketach, zwykle nie ma problemu z zabraniem ich do domu.

Równie mocno powinniśmy podchodzić do kwestii solidnego zabezpieczenia tych wszystkich pojemników, kartonów, worków. Niezbędna będzie wytrzymała taśma klejąca, sznurek, klej oraz zszywacz. Mniej wymagające i lżejsze paczki nie powinny nas martwić, ale szczególną uwagę należy zwrócić na wszystko co cenne. Nasza nieuwaga może spowodować utratę części majątku, a tego z pewnością wszyscy chcieliby uniknąć.

Kiedy już wszystko jest elegancko popakowane należy zacząć przewóz naszego dobytku. Wybór transportu zdeterminowany jest oczywiście odległością, którą trzeba pokonać. W niektórych przypadkach wystarczy bagażówka, własny samochód, pomoc sąsiada – innym razem należy pomyśleć o firmie przeprowadzkowej. W przypadku ostatnim mamy pewność, że nasza przeprowadzka przebiegnie szybko, sprawnie i profesjonalnie.

Pozdrawiamy, Pakart.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.