Opublikowano:: śr, Lut 17th, 2016

Jak zarządzać nieruchomościami online – cz. II

Odpowiednia komunikacja z właścicielami mieszkań jest jednym z głównych zadań każdego zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Odpowiadanie na pytania i problemy najemców bywa czasochłonne i nie zawsze odbywa się sprawnie. Zdarzają się sytuacje, gdy mieszkańcy nie mogą skontaktować się z członkami zarządu w sprawie pilnego remontu lub szkody, wymagającej natychmiastowego działania. Problemem może być także sposób rozliczania się za czynsz administracyjny. Dlatego każdy zarządca nieruchomością powinien pomyśleć o specjalnym programie ułatwiającym współpracę z najemcami.

3331444322_d11341e0c4_bW poprzednim artykule wskazaliśmy kilka cech, które świadczą na korzyść tego typu systemów. Ważnym czynnikiem, decydującym o wybraniu takiego programu, jest możliwość obsługi szkód, jakie pojawią się podczas użytkowania nieruchomości. W takim przypadku właściciel lub zarządca staje często w nierównej walce z firmami ubezpieczeniowymi, od których chcieliby uzyskać odszkodowanie za poniesione straty. Systemy zarządzania nieruchomościami pozwalają na sprawniejsze i szybsze załatwienie sprawy oraz likwidacje powstałej szkody.

Aby w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom i jednocześnie ustrzec nieruchomość przed różnego rodzaju stratami, warto zawczasu pomyśleć o regularnych przeglądach oraz remontach. Roczne, pięcioletnie lub w zależności od stanu posiadłości oględziny mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i wynikają z ustawionego prawa. Według niego zarządca ma obowiązek dopilnować, aby nieruchomość pozostawała w dobrej kondycji i aby nikomu nic z tego tytułu nie zagrażało. To samo dotyczy remontów, które powinny być wykonywane systematycznie. W zarządzaniu tego typu obowiązkami również pomaga system nadzorowania nad nieruchomością. Dzięki niemu można odpowiednio zaplanować wykonanie przeglądu lub remontu, sprawdzać jego przebieg oraz rozliczyć się za przeprowadzone prace.13334048894_db638d5080_k

W kwestii opłacenia należności od właścicieli mieszkań także można posłużyć się specjalnym programem. Wykonywane co miesiąc rozliczenia za lokale oraz zaliczki na media, wspierane są przez system zarządzania nieruchomościami, dzięki czemu cały proces odbywa się sprawniej. Takie same zadania można wykonywać w stosunku do całej wspólnoty. Łatwiej odbywa się planowanie budżetu Wspólnoty Mieszkaniowej oraz bieżąca kontrola wszystkich kosztów i przychodów. Ważną kwestią jest wskazanie kwoty, która jest potrzebna na rzeczywiste utrzymanie nieruchomości. Wszystko można wyliczyć za pomocą specjalnego systemu.

Pozdrawiamy, Admireo.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.