Opublikowano:: śr, Lut 3rd, 2016

Jak zarządzać nieruchomościami online – cz. I

Posiadanie dużej nieruchomości, typu blok lub kamienica, wiąże się z dużą odpowiedzialnością ze strony właściciela. Prezes zarządu danego osiedla lub budynku ma za zadanie zapewnić mieszkańcom, a jednocześnie swoim klientom, odpowiednie warunki do życia. Powinien reagować na wnioski wszelkiego typu, awarie lub niespodziewane sytuacje i dążyć do ich rozwiązania. Jednak nie zawsze jest w stanie pojawić się osobiście na miejscu zdarzenia. Z pomocą przychodzą specjalne systemy umożliwiające zarządzanie nieruchomościami online.

15456558065_8314b9113b_kDzięki takiemu oprogramowaniu istnieje możliwość kierowania wszystkimi aspektami życia wspólnoty mieszkaniowej za pomocą komputera, tableta lub telefonu. Można załatwić każdą sprawę, dotyczącą wybranej osoby z zarządu, od zarządzania kondycją nieruchomości, poprzez przeprowadzanie głosowań, podejmowanie decyzji, aż po kwestie finansowe. Za pomocą takiego programu właściciel ma ułatwiony kontakt z mieszkańcami, może zadecydować o remoncie lub naprawie przeprowadzanej w budynku czy rozliczać się z lokatorami poszczególnych mieszkań. Nie ma problemu z komunikacją nawet na dużą odległość. To szczególnie przydatna cecha, jeśli właściciel wspólnoty mieszka w innym mieście lub, z racji charakteru pracy, nie jest w stanie pojawiać się na każdym zebraniu lub głosowaniu.

System zarządzania nieruchomościami online działa na korzyść wszystkich mieszkańców i ułatwia załatwianie wielu spraw. Wyposażony jest w panel „Obsługi zgłoszeń”, który ma za zadanie przekazać odpowiednim osobom informacje na temat danego zdarzenia lub problemu. Program przyjmuje zgłoszenie, zapisuje je w pamięci systemu, a następnie przydziela zadanie danej jednostce, która będzie odpowiedzialna za jego wykonanie. W kolejnym kroku w budynku pojawia się specjalista, który dokona naprawy i odznaczy ją w systemie. W ten sposób każdy etap przekazania zgłoszenia jest monitorowany i stosownie potwierdzony w programie. Można w prosty sposób rozwiązać problem i rozliczyć się za usługę.

Specjalny system znajduje zastosowanie także w głosowaniu i podejmowania uchwał w danej sprawie. To jedna z podstawowych funkcji, którą pełni

Wspólnota Mieszkaniowa. Decydowanie o rozwiązaniu danej sprawy lub pewnych ustaleniach pozwala sprawie funkcjonować wybranej społeczności. Głosowanie zazwyczaj odbywa się na zebraniu, gdzie pojawiają się właściciele lokali i członkowie zarządu. W obecnych czasach jest to jednak coraz trudniejsze do zorganizowania. Każdy z nas ma inny układ dnia i inne plany. Dlatego często nie mamy czasy na wygospodarowanie chwili na dodatkowe spotkanie. Program zarządzania nieruchomościami online wychodzi temu naprzeciw i umożliwia głosowanie poprzez Internet. Dzięki temu każdy ma pod kontrolą podejmowane decyzje i jest w stanie wyrazić własne zdanie na dany temat.

Systemy zarządzania nieruchomościami online są przydatne zarówno dla właścicieli budynków, jak i mieszkańców. Posiadają funkcje ułatwiające komunikacje i przyspieszające wykonanie naprawy lub remontu. O pozostałych właściwościach takich systemów opowiemy w następnym artykule.

Pozdrawiamy, Admireo.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.