Opublikowano:: pon, Wrz 28th, 2015

Jak wybrać odpowiednie szpilki?

Każda kobieta wie, że szpilki mogą zdziałać cuda. Wysoki obcas wydłuża nogi, biust wypycha do przodu i unosi pupę. Ten fason butów dopełni każdy strój – nawet dżinsy stają się w tym tandemie bardzo atrakcyjne.

Lekarze jednak są nieubłagani. Uważają, że buty na obcasie powyżej pięciu centymetrów są szkodliwe dla naszego zdrowia. Mogą zdeformować stopę i na trwałe nas okaleczyć. Rzeczywiście, chodzenie dzień i noc na dwunastu centymetrach mogłoby się skończyć nieciekawie. Ale przecież ukochana para szpilek towarzyszy nam od święta! Każda kobieta ma przynajmniej jedną parę w swojej garderobie i darzy ją szczególnym uczuciem.

klasyczne-czolenka-black

W życiu każdej kobiety przychodzi bowiem taki moment, że decyduje się na zakup, owianych legendą, butów. Czasami pretekstem jest dopiero własny ślub, bywa to także studniówka, 18 urodziny czy obrona pracy magisterskiej. Okazji jest wiele – każda szczególna. Nim jednak zdecydujemy się na zakup wystrzałowych szpilek warto pomyśleć, czym powinnyśmy się kierować!

Podobno im częściej nosisz obcasy, tym mniejszą trudność sprawia ci poruszanie się. Warto zatem poćwiczyć w domu, pochodzić w szpilkach przez kilka godzin, przyzwyczaić stopy, a dopiero później iść na bal.

Pamiętaj, aby nie narażać swojego ciała na reakcje szokową. Przejście z dwunastu centymetrów na płaskie baletki nie skoczy się dobrze dla twojego ścięgna Achillesa. Wysokość słupka koniecznie zmniejszaj stopniowo.

Podczas przymiarki koniecznie nakładaj obie pary butów! Przejdź się wzdłuż sklepu. Spacerując powinnaś czuć, że ciężar ciała przeniesiony jest na całą stopę równomiernie. Jeżeli stopa zsuwa się wewnątrz buta i uciska palce – zrezygnuj z zakupu.

Stopa typu greckiego, czyli drugi palec jest dłuższy niż pozostałe, co robić? Najlepiej wybrać fason z wysmuklonym czubkiem. Z kolei stopa typu egipskiego, czyli duży palce jest dłuższy niż pozostałe, wymaga modelu z zaokrąglonym noskiem.

Szpilki przymierzaj zawsze w cienkich skarpetkach/rajstopach, aby odpowiednio dobrać rozmiar. Nie ma nic gorszego niż ciasne szpilki. Buty powinny być o centymetr dłuższe od stopy – zastosuj się do tej zasady.

Podeszwa nie powinna być zbyt sztywna i cienka. Podbicie zapewni ci komfort użytkowania.

Dostosuj buty do sytuacji, to chyba najważniejsze. Nawet jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez obcasów to czasami po prostu nie wypada ich wkładać. Jeżeli twoja praca wymaga nienagannej prezencji – miej w ekskluzywne buty na zmianę, w których nie będziesz musiała codziennie wychodzić z domu. W razie potrzeby zawsze możesz je nałożyć.

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl