Opublikowano:: wt, Gru 15th, 2015

Jak wybrać odpowiednie lustro?

Lustro jest obecne w każdej łazience. Spędzamy przed nim sporo czasu w ciągu dnia. Powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również odpowiednio dopasowane do wnętrza. Może całkowicie zmienić jego charakter. Niewłaściwie dobrane, popsuje klimat łazienki. Wybierając lustro, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii.

7745589058_a2e8b894ec_bPodstawowe pytanie powinno nasunąć się na samym początku poszukiwań. Czy lustro w naszej łazience ma pełnić funkcję praktyczną, czy także dekoracyjną? Ważną sprawą jest ustalenie, w jakim typie pomieszczenia sanitarnego ma ono zawisnąć. Czy jest to łazienka dla całej rodziny, czy gościnne WC? Wybór luster jest ogromny. Można wybierać w różnych kształtach, rozmiarach i sposobach zdobień.

Lustro pełni przede wszystkim rolę praktyczną. Służy głównie do przeglądania się. Powinno być wykonane z dobrej jakości materiałów, aby można było swobodnie z niego korzystać. Ciekawą propozycją są lustra ClearVision. Wykonane są z idealnie przejrzystego białego szkła, które wierniej oddaje barwy. To odróżnia je od tradycyjnych, srebrnych luster. Idealnie nadają się do jasnych pomieszczeń.  Co ciekawe, produkty tego typu wykonane są z ekologicznych materiałów. Będą się świetnie nadawać do małych łazienek, w których mogą optycznie zwiększyć przestrzeń.

Ważna jest również wysokość, na której lustro zostanie zawieszone. Nie może być zbyt nisko ani zbyt wysoko, żeby każdy mógł się w nim swobodnie przejrzeć. Aby nasz komfort był większy, można zamontować dodatkowe oświetlenie. Producenci oferują różne rozwiązania, od luster z wbudowanym podświetleniem, po zastosowanie osobnych lamp. Warto pamiętać, aby światło za mocno nie oślepiało, ani nie było zbyt słabe. W ten sposób wykonanie makijażu czy ogolenie się będzie przyjemniejsze i dokładniejsze.

Osobną kwestię stanowi styl wykonania. W sprzedaży są lustra zdobione za pomocą ramy lub bez żadnych dodatków. StylizowaBathroom, Beforene produkty będą dobrze wyglądać w pomieszczeniach urządzonych w podobnej konwencji. Jeśli zdecydujemy się na lustro ze wzorami antycznymi, nie będzie pasować do nowoczesnych wnętrz. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się w łazience inspirowanej architekturą antyku. Lustrzana tafla bez ramy idealnie nada się do surowych, skromnych pomieszczeń. Nie jest odpowiednia do bogato zdobionej łazienki. Podobnie jest w kwestii wyboru kształtu. Producenci oferują różne rozwiązania, także lustra robione na zamówienie. Niestandardowe wymiary i kształty dobrze będą wyglądać w niebanalnych, nowoczesnych wnętrzach. W pozostałych lepiej postawić na klasykę.

Lustro zamontować można na dwa sposoby. Pierwszy z nich, polega na wklejeniu szklanej tafli między płytki. Takie rozwiązanie ma jednak ograniczenia. Nie możemy powiesić lustra o niestandardowym kształcie. Chyba że jego brzegi wyłożymy mozaiką małych płytek, a nie taflami normalnych rozmiarów. Jeśli w przyszłości będziemy chcieli zmienić lustro, nie obędzie się bez skuwania ściany. To z pewnością pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Lepszym rozwiązaniem jest lustro wieszane, które możemy w każdej chwili zdjąć i zamienić na nowe.

Istnieje opcja „2 w 1”, czyli połączenia niewielkiej szafki i szklanych drzwiczek. Otrzymujemy w  ten sposób nie tylko lustro, w którym możemy się przejrzeć, ale również miejsce na leki czy kosmetyki. To rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym praktyczne i proste rozwiązania.

Pozdrawiamy, Lustral.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.