Opublikowano:: pt, Sty 29th, 2016

Jak wybrać odpowiednią salę na wesele?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Musi być dokładnie zaplanowany, w najdrobniejszych szczegółach i z dużym wyprzedzeniem. Przed powiedzeniem sakramentalnego „tak”, trzeba zastanowić się nad wyborem m.in. sukni ślubnej, garnituru, obrączek, tortu oraz sali weselnej. Ta ostatnia jest kluczowym elementem przyjęcia weselnego. Odpowiednie miejsce do zabawy może zadecydować o sukcesie lub porażce naszej uroczystości. Ciekawym rozwiązaniem jest wesele urządzone nad morzem.

201310132101340.image005Jednym z podstawowych pytań, jakie pojawiają się podczas szukania sali weselnej, jest ilość gości, która zostanie zaproszona. Innego miejsca będziemy poszukiwać na przyjęcie dla 50, a innego dla 150 osób. Jak wiadomo, sal na większe wesela jest mniej, a dodatkowym, często pojawiającym się problemem jest  oddzielone pomieszczenie ze stołami od parkietu. To nieco utrudnia zabawę, ponieważ jedna część gości, siedzących nie widzi drugiej części – tańczącej. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest znalezienie większej sali, gdzie wszyscy widzą siebie nawzajem. O wiele łatwiej jest z wyborem mniejszego pomieszczenia, na mniejsze przyjęcie. Nie musimy szukać wtedy dużej sali i wystarczy nam odpowiednio zaadaptowane wnętrze naszej ulubionej restauracji. W Polsce, w przeważającej większości, nadal odbywają się większe wesela, w okolicach 100 osób.

Ważną kwestią, decydującą o wyborze sali, jest jej lokalizacja. Możemy wybrać mniejszy lokal w mieście, blisko od domu, jednak z pewnymi 3531141628_d7b6903b6e_oograniczeniami. Przede wszystkim dotyczy to miejsc parkingowych, których ilość może nie wystarczyć dla wszystkich gości. Dodatkowo nie każda restauracja posiada ogródek, w którym można odetchnąć w czasie zabawy. Innym rozwiązaniem jest sala weselna lub sala hotelowa umiejscowiona poza miastem. Otrzymujemy wtedy przestronne wnętrze, z dużą ilością miejsc parkingowych, ogródkiem i miejscem do odpoczynku. Szczególnie, gdy wesele chcemy urządzić nad morzem. Piękny krajobraz, bliskość plaży oraz wspaniała nadmorska atmosfera mogą być dodatkową atrakcją dla gości. Jeśli przyjęcie odbywa się w sali hotelowej, nie mamy problemu z transportem gości. Każdy może w czasie zabawy udać się do swojego pokoju, aby się odświeżyć, przebrać czy pójść spać, zmęczony po przetańczonej nocy.

Istotny jest styl sali weselnej. O tym czy będzie to zabytkowe wnętrze starodawnego pałacu czy nowocześnie urządzony lokal, decyduje indywidualnie para młoda. Warto zastanowić się w jakim guście chcemy urządzić całe przyjęcie, tak aby charakter pomieszczenia pasował do planowanego przez nas wystroju. Dlatego najlepszym wyjściem będzie wybranie sali w neutralnym stylu, którą można dowolnie udekorować. W przestronnym lokalu możemy zadecydować czy chcemy złączyć stoły lub postawić okrągłe stoliki dla gości. W kwestii wyboru pozostają również inne atrakcje jak stół szwedzki, drink bar, fotobudka czy miejsce dla zespołu weselnego.

Warto pamiętać, aby przed podpisaniem umowy z daną salą czy hotelem dokładnie sprawdzić co zawiera cena. Ważna jest ilość podawanego jedzenie oraz jego smak, napoje, owoce i ciasta. Można umówić się na degustacje potraw, aby przekonać się czy będą odpowiadały zaproszonym gościom.

Pozdrawiamy, Kormoran-rowy.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.