Opublikowano:: czw, Sty 14th, 2016

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Wizyta u dentysty zwykle bardzo nas stresuje, nie jest przyjemna i najczęściej okupujemy ją bólem. Szczególnie źle dentystę znoszą mężczyźni i dzieci, jak mówią badania, kobiety są najbardziej odporne na ból.  Wobec tego, że same okoliczności umawiania się na wizytę oraz wizyta są dla nas trudne – warto wybrać stomatologa i gabinet, który w pełni spełni nasze oczekiwania. Profesjonalizm w tej branży jest bardzo ważny. Szukajmy specjalisty, który jest na bieżąco z nowinkami technologicznymi i zaproponuje nam leczenie dostosowane do naszych potrzeb. Od czego zacząć?

dentist-428646_960_720

Internet – pierwsze źródło informacji

Poszukaj gabinetu w swoim mieście i okolicy. Popytaj znajomych, poczytaj komentarze w Internecie, wejdź na stronę www. Pierwsze zdobyte informacje powinny już rozwiać ewentualne wątpliwości.

Pamiętaj, że dobrze jest dokładnie sprawdzić zakres oferowanych usług. Są różni specjaliści – wybierz tego, który najlepiej zna się na tym, czego aktualnie potrzebujesz.

Kiedy szukasz dentysty dla dziecka, wiedz że taki fachowiec nazywa się pedodonci. Endodonci to specjaliści zajmujący się leczeniem kanałowym; od chorób dziąseł mamy periodontów; a ortodonta zbada budowę zgryzu i ułożenie zębów w szczęce.

Na co jeszcze należałoby zwrócić uwagę?

Położenie gabinetu – gabinet blisko twojego miejsca zamieszkania to gwarancja tego, że na wizytę u dentysty nie poświęcisz zbyt dużo czasu. Docenisz to szczególnie wtedy, kiedy do lekarza wybierzesz się z dużym bólem.

Godziny pracy – nie wszyscy stomatolodzy przyjmują w soboty, a w tygodniu zwykle mamy sporo innych obowiązków. Zapytaj, czy twój lekarz przyjmuje w godzinach, które będą dla ciebie najbardziej wygodne.

Doświadczenie lekarza – masz prawo o nie zapytać! Powinna zainteresować cię również jego specjalizacja, wykształcenie oraz zdobyte certyfikaty.

Pierwsza wizyta kontrolna

Możesz zastosować środki ograniczonego zaufania i – jeżeli to możliwe – na pierwszą wizytę umówić się tylko kontrolnie. Wówczas zweryfikujesz również wyposażenie gabinetu. Ważne, aby znajdowały się w nim wszystkie niezbędne sprzęty (asystory stomatologiczne). Podczas pierwszej wizyty zorientujesz się również ile środków należy przeznaczyć na leczenie.

Dobrze, jeżeli dentysta w gabinecie może na miejscu wykonać zdjęcie RTG. Nie bój się pytać także o nowoczesne technologie, które wykorzystuje w pracy.

Będąc tak dobrze przygotowanym nie ma co obawiać się wizyty u stomatologa. Przy odrobinie dobrej woli może być ona nawet przyjemna!

Pozdrawiamy, Acerys.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.