Opublikowano:: pon, Maj 18th, 2015

Jak skutecznie ochronić się przed słońcem, wiatrem i… sąsiadami?

Coraz intensywniej odliczamy dni do początku lata. Dla jednych to pora urlopowych wyjazdów, dla innych możliwość zrelaksowania się w przydomowym ogrodzie lub na działce. Istnieje wiele sposobów spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale mówi się, że spotkania przy grillu są sportem narodowym Polaków. Do minusów tego pomysłu zalicza się przede wszystkim szybko zmieniająca się pogoda, która bywa – szczególnie w ostatnich latach – bardzo nieprzewidywalna. Może to w znacznym stopniu pokrzyżować plany. Niekiedy po długim okresie wręcz afrykańskich upałów i pięknej pogody, przychodzi nam doświadczyć mocno umiarkowanego klimatu: burz, opadów deszczu i silnego wiatru Mimo, że doświadczanie tak gwałtownych zmian atmosferycznych może być przyczyną sporego dyskomfortu, a nawet irytacji – to jakoś musimy sobie z tym poradzić.

7 (1)Sposobów uporania się ze skutkami przebywania na otwartej przestrzeni jest wiele. W trakcie gdy z nieba leje się żar, przedmiotem największego pożądania stają się parasolki, wachlarze czy wentylatory przynoszące ochłodzenie i chwilową ulgę. W celu uniknięcia udaru zakładamy kapelusze, czapeczki i okulary przeciwsłoneczne, a gdy tylko się da, poszukujemy zacienionych miejsc. Gdy nadchodzi pora słoty, chronimy się za pomocą parasoli i przywdziewając peleryny. A w trakcie wzmożonych podmuchów wiatru i chłodu, próbujemy sobie radzić poprzez zakładanie cieplejszej odzieży lub rozłożenie parawanu w ogrodzie.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że wszystko to można zastąpić jednym dość niepozornym przedmiotem, jakim jest siatka cieniująco-osłonowa. Jeżeli została wykonana z tworzyw najwyższej jakości, daje możliwość beztroskiego spędzania czasu na świeżym powietrzu, niezależnie od kapryśnej pogody. Sprawdzi się, gdy słupek rtęci się obniży, ochroni przed silnie wiejącym wiatrem i opadami deszczu. A poprzez zacienienie danej powierzchni, osłoni przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewniając jednocześnie właściwą wentylację. W ten sposób zapewnimy sobie ochronę przed skutkami zmiennej pogody. A jak poradzić sobie ze wścibskimi sąsiadami? W tym celu zakłada się siatkę o większym stopniu zacienienia na ogrodzenie. Ochroni to naszą prywatność i pozwoli uniknąć niepożądanych spojrzeń osób, które znajdują się po drugiej stronie płotu.

Warto pamiętać, że opisywane siatki mają o wiele szersze zastosowanie. Można je znaleźć na kortach tenisowych, altankach, balkonach i tarasach. Te o mniejszym stopniu zacienienia, wykorzystuje do ochrony roślin przed skutkami nadmiernej ekspozycji na słońce i wiatr w leśnictwie, ogrodnictwie, rolnictwie czy szkółkarstwie. Niektórzy zakładają siatkę w swoich ogrodach po prostu w celach dekoracyjnych. Montaż nie powinien być problemem, ponieważ większość z nich posiada służące do tego celu oczka.

Pozdrawiamy, Rolmarket.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.