Opublikowano:: sob, Lis 21st, 2015

Jak przygotować się na wielkie wyjście?

Każda z nas, przynajmniej kilka razy w roku, stoi przed wyzwaniem wyszykowania się na specjalną okazję. Te wielkie wyjścia, jak potocznie je nazywamy, wymagają specjalnego przygotowania. Jak można te przygotowania skrócić i oszczędzić sobie stresu? Odpowiedzi szukajcie w naszym artykule, zapraszamy!

Le_bal_des_debutantes_paris_2011_group_picture

Kosmetyczkę i fryzjera zaplanuj dużo wcześniej

Po pierwsze dlatego, że kiedy zadzwonisz dwa dni wcześniej to prawdopodobnie nie będzie miejsc; po drugie dlatego, że dobrze mieć wszystko zaplanowane i móc zorganizować czas tak, aby zdążyć. W tym punkcie polecamy również nie eksperymentować z upięciami i kolorami oczu – w takich sytuacjach najlepiej postawić na klasykę.

Nie zostawiaj przygotowań na ostatnią godzinę!

Klasyczny obrazek – mężczyzna gotowy i dopięty na ostatni guzik, kobieta biegająca między porozrzucanymi parami butów, z rozwianymi włosami i niepełnym makijażem. Przypomnij, ile stresu kosztowała Cię ostatnia taka sytuacja? Czy nie lepiej ułożyć plan w głowie i być na czas?

Zaopatrz się w rzeczy-bazy, które uratują sytuację w momencie krytycznym

Dziesiątki sukienek, niezliczona ilość par butów, bluzki we wszystkich kolorach tęczy i spódnice czekające na swoją kolej. Jeżeli dodamy do tego ubrania w niedopasowanych ubraniach to mamy obraz szafy, którą dysponuje 90 procent kobiet. Jak to zmienić? To proste! Zrób porządki i otwarcie przyznaj się sama przed sobą, ile z tych rzeczy jest ci naprawdę potrzebnych. Czy w ogóle pamiętasz, kiedy kupiłaś tę sukienkę i ile razy miałaś ją na sobie? Postaraj się skompletować garderobę w taki sposób, aby spełniała swoją podstawową funkcję, czyli dawała ci komfort i łatwość wyboru. Ubrania-bazy sprawią, że w każdej sytuacji łatwo się odnajdziesz i swobodnie dokonasz wyboru. Dlatego warto mieć ubrania i dodatki uniwersalne, które zawsze będą wyglądać dobrze i elegancko, szczególnie z okazji wielkiego wyjścia.

Co warto mieć w szafie?

Klasyczną czarną sukienkę, dopasowany żakiet, białą koszulę, eleganckie spodnie, uniwersalne szpilki, elegancką torebkę – najlepiej kopertówkę, sznur pereł i coś ekstra, np. złoty szal, odważny lakier do paznokci albo odważną sukienkę, która niekoniecznie wpisuje się w nasz codzienny styl, ale wyglądamy w niej obłędnie!

Tak zorganizowana i przygotowana z pewnością przestaniesz powielać błędy, które dotychczas przeszkadzały Ci w byciu perfekcyjną!

Pozdrawiamy, Zespół ZWS Baron

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.