Opublikowano:: czw, Lis 5th, 2015

Jak pozbyć się tłuszczu, gdy dieta i ćwiczenia nie skutkują?

Bez względu na płeć zgrabna sylwetka jest marzeniem znacznej większości społeczeństwa. Niektórzy mają nadwagę, bo po prostu źle się odżywiają, nie uprawiają sportu i zbyt często ulegają żywieniowym pokusom. Część jednak nie ma dużego wpływu na swoją tuszę, ponieważ tycie w ich przypadku jest związane z nieprawidłową gospodarką hormonalną, przyjmowaniem leków czy chorobą. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje kilka sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej i nie każdy z nich zakłada serię morderczych ćwiczeń. Jednym z nich jest liposukcja kawitacyjna.

belly-2354_1920

Liposukcja kawitacyjna

Zabieg ten wykonywany jest bez użycia skalpela, a błona komórek tłuszczowych rozrywana jest za pomocą fal ultradźwiękowych, dzięki czemu tłuszcz może przedostać się do przestrzeni międzykomórkowej. Wraz z płynami układu krwionośnego i limfatycznego tłuszcze transportowane są do wątroby, a następnie rozkładane i wydalane z organizmu. Dokładnie w ten sam sposób, w jaki trawiony jest pokarm w procesach przemiany materii.

Zalecenia

Najczęściej liposukcję kawitacyjną wykonuje się w najbardziej newralgicznych miejscach ciała – uda, biodra, brzuch, talia, kolana, łydki czy ramiona. Polecany jest przede wszystkim osobom, którym doskwiera otyłość miejscowa, a klasyczne metody takie jak dieta czy aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanych efektów. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że zabieg ten nie stanowi metody walki z nadwagą, a jedynie pomoc w osiągnięciu idealnej sylwetki. Jest to również skuteczny sposób zredukowania cellulitu, odżywienia skóry oraz poprawy jej elastyczności. Doskonale stymuluje też przemianę materii oraz pobudzenia krążenie.

Korzyści

Liposukcja kawitacyjna jest przede wszystkim bezpieczna i bezinwazyjna. Charakteryzuje się wysoką skutecznością, ale jej zastosowanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych. Zastosowanie fal ultradźwiękowych nie uszkadza skóry, naczyń krwionośnych, tkanek ani włókien nerwowych. Co więcej nie ma konieczności stosowania środków znieczulających, ponieważ jest to zupełnie bezbolesne. Po zabiegu pacjent nie musi pozostawać w domu lub klinice, gdyż nie ma okresu rekonwalescencji. Nie ma również konieczności specjalnego przygotowania się przed zabiegiem a czas trwania samej liposukcji jest stosunkowo krótki. Nadmienić należy również, iż nie trzeba obawiać się efektu jo-jo.

Przeciwwskazania

Oprócz licznych zalet i wysokiej skuteczności zabiegu, trzeba mieć na uwadze, iż istnieją pewne przeciwwskazania do jego zastosowania. Osoby z niewydolnością wątroby, serca, krążenia czy przewlekłym nadciśnieniem tętniczym nie powinny decydować się na liposukcję. Odradza się również stosowania tej metody w przypadku chorowania na cukrzycę, osteoporozę, padaczkę, zakrzepowe zapalenie żylne czy bakteryjne i wirusowe schorzenia skóry. Nowotwory i stany po usunięciu zmian nowotworowych, metalowe implanty umiejscowione w okolicach poddawanych zabiegom oraz wszczepione rozruszniki serca czy sztuczne zastawki również dyskwalifikują od poddania się liposukcji.

Pozdrawiamy, Pczk.com.pl