Opublikowano:: pt, Sie 21st, 2015

Jak powstaje skórzana torebka?

Skórzana torba jest przyjaciółką każdej kobiety. Solidnie wykonana, ponadczasowa i piękna może służyć przez ładnych parę lat. Skóra jest jednym z najszlachetniejszych materiałów, odpowiednio potraktowana nabiera niezwykłych kształtów, kolorów i zapachów.  Jest to niezbędny element damskiej garderoby – uniwersalna, duża torebka pasuje do wszystkiego. Sprawdzi się podczas wakacji, w pracy czy podczas towarzyskich spotkań. Każda z pań powinna powinna sprawić sobie taki prezent. Ekskluzywne torebki to dziś towar niezwykle pożądany.

big_84800101a_torebka_skorzana

Jak wygląda proces powstawania skórzanej torby i co jest najbardziej charakterystyczne?

Liczy się pomysł!

Bardzo ważny jest pierwszy impuls pojawiający się w głowie projektanta. To od niego zależy, jaki będzie efekt końcowy. Zamysł, inspiracja – to dopiero początek drogi, czasami bardzo długiej, trwającej wiele tygodni – w końcu najważniejsza jest jakość.  Stosy podartych kartek, porzucone koncepcje – twórczy mętlik owocuje w końcu oryginalnym pomysłem, który zdobywa serce kobiet na całym świecie.

Powstanie szablonów produkcyjnych to etap, w którym możemy powiedzieć, że wszystko jest na dobrej drodze. Zapadła w końcu decyzja, jaki będzie kształt nowej torby.

Gotowy szablon, który trafia do produkcji, wzbogacony jest o szczegółowy instruktaż. Instrukcje dotyczą oczywiście wszelkich detali: szwów, kolorystyki, wielkości. Torebki najbardziej pożądane produkowane są metodą hand made, co świadczy o ich wysokiej jakości oraz oryginalności. Krojczy, na wcześniej przygotowanych i oprawionych kawałkach skóry, wyrysowują kolejne elementy toreb – od korpusu, po najmniejszy detal. To jeszcze nie wszystko! Następnym etapem jest dalsze obrabianie skóry – w branżowej terminologii – szarfowanie. Poszczególne elementy dopasowywane są do siebie oraz szlifowane do momentu uzyskania pożądanej struktury. Torebki muszą być zszyte w taki sposób, aby jak najdłużej nie straciły swojego fasonu – zabezpieczona specjalnym preparatem skóra będzie odporna na wszelkie interakcje ze środowiskiem zewnętrznym. Krawcowe, w połączeniu z nowoczesnymi maszynami, tworzą produkt doskonały!

Etap ostatni to zadbanie o detale. Założenie zamków, pasków i rączek. Taka produkcja torebek powraca dziś do łask, ponieważ znudziły nam się wyroby masowe, gdzie każdy produkt jest taki sam. Wątpliwa jakość torebek dostępnych na każdym rogu ulicy zachęca nas do poszukiwań idealnego modelu, który spełni nasze wszystkie oczekiwania! Ponadczasowe modele, niezwykłe kolory i fasony, wygoda oraz użyteczność – to cechy dobrej torebki. Każda kobieta powinna odnaleźć swój wymarzony egzemplarz, który będzie jej wiernym towarzyszem życia.

Pozdrawiamy, Zespół ZWS Baron

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.