Opublikowano:: pt, Sty 22nd, 2016

Jak dobrać szkło do kabiny prysznicowej?

Kabiny prysznicowe to oszczędność i praktyczne rozwiązanie dla każdego typu łazienki. Pozwalają na wzięcie szybkiej kąpieli oraz nie zajmują dużo miejsca. Dlatego świetnie sprawdzą się w niewielkiej i nowoczesnej łazience. Myśląc o montażu kabiny prysznicowej, warto zdecydować się na szklane ścianki i drzwi. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednie szkło pod budowę natrysku.

1343113067Rodzajów kabin prysznicowych jest wiele, tak samo, jak typów łazienek, w których mogą zostać zamontowane. Kwadratowe, przylegające do dwóch albo jednej ściany – wybór jest duży i wszystko zależy od warunków, jakie panują w danym pomieszczeniu. Jednak poza kształtem czy miejscem montażu, najważniejszą kwestią jest materiał, z jakiego są wykonane.

Producenci kabin prysznicowych oferują swoje wyroby w dwóch wariantach – zbudowane ze szkła lub tworzyw sztucznych, najczęściej akrylu i polistyrenu. Drugi rodzaj jest o wiele tańszy od szklanej wersji, jednak mniej opłacalny. Plastikowe elementy mogą z upływem lat pożółknąć, a cała konstrukcja jest mniej wytrzymała i bardziej narażona na wszelkie uszkodzenia. Pod tym względem szkło jest bardziej wytrzymałe i nie zmienia się z wiekiem. Szczególnie, że kabiny wykonywane są zawsze ze szkła hartowanego. Jest ono wyjątkowo trwałe i odporne na urazy. W razie stłuczenia rozpryskuje się na małe kawałki, a nie ostro zakończone fragmenty. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko zranienia się potłuczonymi odłamkami.

Do budowy kabin prysznicowych można wykorzystać szkło bezbarwne typu float. Jest idealnie płaskie, nie posiada żadnych zniekształceń, ani wad 1343113513optycznych. To najczęściej wykorzystywany materiał w procesach obróbki.

Jeśli zależy nam na dużej przejrzystości szkła, warto pomyśleć nad wyborem materiału Optiwhite. Jest ono bardziej przejrzyste i lepiej przepuszcza światło niż zwykłe szyby. Zawiera mniej żelaza, które nadaje szkłu charakterystyczny, zielonkawy kolor. Dzięki temu kabiny wykonane z tego typu materiału odznaczają się wyjątkową czystością i estetyką. Świetnie komponują się w białych i jasnych łazienkach i nie zmieniają kolorystyki, tak samo jak w przypadku luster ClearVision. Podobnie jak szkło bezbarwne float, Optiwhite można poddawać różnorodnej obróbce.

Dla osób, które nie są zwolennikami przezroczystej konstrukcji kabiny prysznicowej, przeznaczone są inne rozwiązania. Szklane ściany i drzwi można poddać procesowi piaskowania, który tworzy matowe powierzchnie. Efekt taki uzyskuje się dzięki uderzaniu strumienia piasku pod ciśnieniem o szkło typu float. Poprzez piaskowanie można uzyskać także różnego typu ozdobne wzory. W przypadku, gdy chcemy otrzymać drzwi kabiny, które osłonią nas podczas kąpieli, lepszym rozwiązaniem są szyby satynowe SatinDeco lub Decormat. W ten sposób otrzymujemy mleczną taflę, która skutecznie osłoni nas podczas korzystania z kąpieli.

Pozdrawiamy, Lustral.pl