Opublikowano:: śr, Wrz 16th, 2015

Jak dbać o skórzane buty?

Skórzane buty są trwałe, wygodne i eleganckie. Nawet jeżeli kosztują trochę więcej niż przeciętna para butów to warto w nie zainwestować. Buty z porządnej skóry z pewnością wytrzymają więcej niż sezon, przetrwają niejedną modę, a odpowiednio pielęgnowane z pewnością nam się odwdzięczą.

Pamiętajmy, że o buty powinniśmy dbać nie tylko z chęci przedłużenie im życia, ale również dla dobra swojego wizerunku. Estetyczne, czyste buty świadczą o naszym podejściu do życia – a w biznesowych kontaktach nasz schludny wygląd może mieć decydujący wpływ na podpisanie kontaktu.

leather-shoes-402208_640

Możemy dziś przebierać w pastach i odżywkach do butów. Czasy, kiedy jedynym środkiem pielęgnującym była czarna pasta i brudna ścierka bezpowrotnie minęły. W każdym profesjonalnym sklepie z butami z pewnością znajdziemy pastę dedykowaną naszej parze.

Od czego powinniśmy zacząć?

Dajmy sobie czas, ponieważ czynności pielęgnacyjne mogą trochę potrwać. Wszystko oczywiście zależy od stanu w jakim są nasze buty.

Co będzie potrzebne?

Oczywiście pasta – jej kolor uzależniony będzie od rodzaju skóry, z której wykonane są nasze buty. Przyda się również szczotka z włosia końskiego, bawełniana ściereczka oraz nylonowe rajstopy. Jeżeli znajdujemy się przed rozpoczęciem sezonu zimowego warto pomyśleć również o odpowiedniej impregnacji skóry – uchroni to nasze obuwie przed solą, zimową chlapą oraz mrozem.

Na samym początku należy umyć buty! Cóż po pastowaniu, kiedy na bucie znajduje się gruba warstwa kurzu czy błota? Nie zapomnijmy o oczyszczeniu podeszwy – to w końcu również integralna część butów. Umyte buty przetrzyjmy suchym i czystym ręcznikiem. Pamiętajmy, że nim zabierzemy się za następne czynności należy je dokładnie osuszyć – absolutnie nie suszymy butów przy kaloryferze czy kominku – możemy je tylko uszkodzić.

Teraz możemy już wyjąć sznurowadła i oczyścić szczotką pozostałe zabrudzenia. Następnym krokiem jest oczywiście nałożenie pasty – równomierną i cienką warstwę. Pamiętajmy, aby jej kolor był maksymalnie zbliżony do pastowanego buta. Czym najlepiej nałożyć pastę? Bawełnianą ściereczką. Czynność powtórzmy klika razy – za pierwszym razem nie uzyskamy pożądanego efektu. Wypastowane buty pozostawiamy do wyschnięcia. Teraz możemy zacząć polerować! Wycieramy buty bawełnianą szmatką. Sami oceniamy, czy osiągnięty efekt nas zadawala – zawsze możemy powtórzyć czynność kilka razy.

Pamiętajmy, że regularnie czyszczone buty będą wyglądać świetnie, a my będziemy czuć się w nich doskonale!

Pozdrawiamy, Bmbutik.pl