Opublikowano:: pt, Sty 22nd, 2016

Inwestycje w Słowenii

Posiadanie nieruchomości za granicą dla wielu wydaje się zbędne. Wystarczy jednak posłuchać osób, które zdecydowały się na taką inwestycję, aby zrozumieć, że warto. Jednym z miejsc, gdzie warto zainwestować jest Słowenia. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Zacznijmy od tego, że Słowenia jest krajem południowym. Piękna pogoda, cudowni ludzie i smaczna kuchnia to znaki rozpoznawcze. Może poza leżącą w kotlinie Lublaną, gdzie nieco częściej pada deszcz.

Kraj nie jest jeszcze punktem docelowym wszystkich turystycznych wycieczek na południe Europy. Jednak Polacy zaczynają odkrywać uroki tego pięknego kraju. Warto jednak zdecydować się na inwestycję w jednym z malowniczo położonych miasteczek. W dobie wzrastającego zainteresowania turystycznego inwestycja z całą pewnością się opłaci. Szczególnie że władze Słowenii mają w planie budowę sztucznej wyspy. Jest to panaceum na dość krótką linię brzegową.

Inwestycja w Słowenii nie wiąże się ze specjalnymi utrudnieniami ze strony władz kraju. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na współpracę z dobrą agencją nieruchomości.

Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości położone w regionie Primorska. Nie jest to czymś nadzwyczajnym, szczególnie że jest to region położony nad Adriatykiem.

Wśród dostępnych nieruchomości największym zainteresowaniem cieszą się apartamenty. Co ważniejsze, większość z nich znajduje się w ekskluzywnych budynkach. Nowoczesne apartamentowce znacznie wyróżniają się na tle otoczenia. Ceny nieruchomości zależą od wielu czynników. Podstawą jest oczywiście metraż oraz stan mieszkania. Jednak największe znaczenie ma lokalizacja. Mieszkania znajdujące się w pierwszej linii do morza, jako te najlepsze, są jednocześnie najdroższe.

Mówiąc o metrażu warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są mieszkania typu studio. Ich metraż zaczyna się od około 20 mkw. Najczęściej jednak wybierane są te, których powierzchnia wynosi około 50 mkw – dwupokojowe. Średnia cena mieszkań typu studio to około 60-70 tys. euro, większe mieszkania to kwoty oscylujące wokół 150 tys. euro.

Na rynku znajdziemy również nieruchomości większe aniżeli dwupokojowe mieszkania. Dla poważnych inwestorów myślących o zarabianiu na kupionej nieruchomości najlepszą decyzją będzie zakup willi. Może ona stać się miejscem, gdzie turyści wynajmować będą pokoje. Ceny dużych domów to wydatek nawet kilku milionów złotych. Jednak taka inwestycja, przy dobrym zarządzaniu powinna zwrócić się w ciągu kilku lat.

Inwestycje w Słowenii to dobre rozwiązanie zważywszy na potencjał, który jest w tym kraju. Z roku na rok sytuacja się rozwija. Kraj budzi coraz większe zainteresowanie wśród turystów, a co za tym idzie nieruchomości stają się atrakcyjną inwestycją.

Pozdrawiamy, Greg-nieruchomosci.pl

Skomentuj artykuł

UWAGA: Komentarze obraźliwe i spam, nie będą zatwierdzane.